Jastrzębski Węgiel przegrał w Zawierciu

Wciąż nie mogą wrócić na zwycięską ścieżkę siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Pierwszy tegoroczny ligowy mecz przegrali na wyjeździe z Aluronu CMC Wartą Zawiercie 2:3. Było to spotkanie na szczycie PlusLigi, w którym drugi w tabeli zespół z Zawiercia podejmował trzecich jastrzębian.

Pierwszego seta „pomarańczowi” wygrali do 22. w kolejnym lepsi byli goście, do 21. Trzecia partia znów należała do wicemistrzów Polski, zwyciężyli ponownie do 22. W czwartym, wyrównanym secie Jastrzębski Węgiel miał meczbola, ale nie wykorzystał okazji by zakończyć spotkanie, gospodarze wygrali na przewagi 27:25 a później byli także lepsi w tie-breaku, zwyciężyli go 15:9 i dopisali do swojego konta dwa punkty, jeden z zdobyli jastrzębianie. „Nie możemy tak grać” – mówił zły po meczu środkowy Jastrzębskiego Węgla, Jurij Gladyr:

Jurij Gladyr: Nie odnosiłbym tej porażki do kategorii tych, co są już za nami, bo to był tamten rok. W tym roku zaczynamy wszystko od zera i przede wszystkim musimy zrozumieć, że jeżeli wygrywa się takie mecze, to trzeba być odpornym psychicznie. Ten mecz pokazał, zwłaszcza piąty set albo końcówka czwartego, że po straceniu jednego ważnego punktu posypaliśmy się jak domek z kart i nie wróciliśmy już do tej koncentracji, jaka panowała od początku spotkania. To jest bardzo dobra nauczka dla nas, a wynik jest taki, że oczywiście się z niego nie cieszymy, ale patrzymy optymistycznie na przyszłość, bo na pewno ta forma przyjdzie.

W piątkowym (06.01.) meczu zadebiutował nowy środkowy Jastrzębskiego Węgla Moustapha M’Baye. Na boisko wyszedł w pierwszej „szóstce”. Jak oceniał spotkanie i swoją postawę?

Moustapha M’Baye: Ja byłem naprawdę bardzo naładowany emocjami i bardzo chciałem. W pierwszym secie adrenalina krążyła w moim krwiobiegu, że ciężko było mnie uspokoić. Dopiero później zacząłem spokojnie do tego podchodzić, ale w pierwszym secie była straszna adrenalina. Spotkanie było bardzo trudne, od razu weszliśmy na głęboką wodę, ale wiedziałem, że tak będzie i się tego nie bałem, Wiadomo, że jako sportowiec nie jestem zadowolony z rezultatu, że przegraliśmy.

Po meczu w Zawierciu Jastrzębski Węgiel pozostał na trzeciej pozycji w tabeli PlusLigi, w środę (11.01.) jastrzębianie zagrają wyjazdowe spotkanie Ligi Mistrzów, zmierzą się z serbską Vojvodiną NS Seme Nowy Sad.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel 3:2 (22:25, 25:21, 22:25, 27:25, 15:9)

Aluron CMC Warta Zawiercie: Konarski, Tavares, Szalacha, Zniszczoł, Kovacević, Kwolek, Danani (libero) oraz Łaba, Dulski, Kozłowski

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Toniutti, Gladyr, M’Baye, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Szymura, Hadrava, Tervaportti

MVP meczu: Dawid Konarski.