Jastrzębski Węgiel przegrywa w Będzinie

Tylko punkt przywieźli z Będzina siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Wczoraj (10.12.) jastrzębianie przegrali mecz z tamtejszym MKS-em 2:3. Spotkanie rozpoczęli dobrze od dwóch wygranych setów do 22. i 20. 10-minutowa przerwa po drugiej partii meczu nie podziałała jednak na nich dobrze.

Trzeciego seta wygrali gospodarze 25:19, a w kolejnych zespół z Będzina lepiej rozegrał końcówki, wygrywając najmniejszą z możliwych różnicą punktów, do 23. i 13. Po wczorajszym meczu jastrzębianie nadal zajmują 4. miejsce w tabeli PlusLigi. Za tydzień we wtorek (19.12.) czeka ich mecz Ligi Mistrzów przeciwko wicemistrzowi Francji, drużynie z Tuluzy (Spacer’s Toulouse Volley).

MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel 3:2 (22:25, 20:25, 25:19, 25:23, 15:13)

MKS Będzin: Araujo, Waliński, Kozub, Ratajczak, Klobucar, Grzechnik, Potera (libero) oraz Seif, Faryna, Kowalski, Yordanov

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kampa, Kosok, Sobala, Oliva, De Rocco, Popiwczak (libero) oraz Strzeżek, Quiroga, Lushtaku

MVP: Rafael Araujo.