Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel rozpoczyna dziś walkę o tytuł Mistrza Polski! Jakie nastroje w drużynie? [WIDEO]

Facebook Twitter

Walkę o złoto czas zacząć. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozpoczynają dziś (14.04.) finałową rywalizację o tytuł Mistrza Polski. Ich przeciwnikiem jest Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Zespoły rywalizowały w tym sezonie ze sobą trzykrotnie w PlusLidze i Pucharze Polski, wszystkie mecze wygrywali kędzierzynianie.

To świetny zespół, ale my też mamy dobrą drużynę i stać nas na złoto

– mówi libero Jastrzębskiego Węgla:

Jakub Popiwczak: Wszyscy myślę, że wierzymy, czujemy się mocni. Myślę, że możemy namieszać. Faworytem raczej nie jesteśmy, bo mierzymy się z ZAKSĄ, która w tym sezonie gra fantastycznie. (…) Myślę, że jest jedna recepta, zagrać perfekcyjnie, na swoim najwyższym poziomie, ale nawet każdy musi zrobić coś ekstra. Czujemy się mocni, każdy z nas wierzy, że możemy podnieść to złoto do góry.

Swoją receptę na sukces ma też kapitan Jastrzębskiego Węgla:

Jurij Gladyr: Wyjść i walczyć o każdą piłkę, zagrać dokładnie z dużą determinacją i wiarą w swoje umiejętności. ZAKSA to jest zespół, który prezentuje świetną siatkówkę, ale my musimy patrzeć na siebie i wejść pełni wiary. Nie patrzeć na nich, ale sami zagrać na dobrym poziomie. (…) Musimy rzucić wszystkie siły, żeby osiągnąć wymarzony wynik.

Nie trzeba nas dodatkowo motywować przed tą rywalizacją

– dodaj:

Jurij Gladyr: Będziemy walczyć o Mistrzostwo Polski, na to pracowaliśmy cały sezon. Podkreślaliśmy wszyscy, że to środowisko potrzebuje tego sukcesu. Od 17 lat czekają. Hokeiści zafundowali taki sukces, byłoby świetnie, żeby siatkarze też to zrobili.

Pierwszy mecz finałowy dzisiaj (14.04) w Kędzierzynie-Koźlu, drugie spotkanie w niedzielę (18.04) w Jastrzębiu-Zdroju. Gra toczy się do dwóch zwycięstw.

Zobacz wideo:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2021