Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Jastrzębski Węgiel się zbroi. Do drużyny wraca Michał Gierżot

Jastrzębski Węgiel podpisał kontrakt z Michałem Gierżotem. To wielki powrót do zespołu JSW. Michał Gierżot w 2021 roku zdobył z drużyną Mistrzostwo Polski.

Jastrzębski Węgiel
fot. Jastrzębski Węgiel

Szacowany czas czytania: 01:23

Jastrzębski Węgiel ma nowego zawodnika

Zawsze chciałem tu wrócić. Możliwość ponownego reprezentowania Jastrzębskiego Węgla będzie olbrzymim wyzwaniem, na które jestem w pełni gotowy. Wracam tutaj jako zupełnie inny siatkarz. Czułem, że muszę zrobić krok w swojej karierze, a ten, będzie największym w tej mojej przygodzie. Zawsze chciałem grać o najwyższe cele, a wiem, że tutaj będę miał do tego możliwości

– mówi Michał Gierżot.

Michał występuje na pozycji przyjmującego. Pochodzi z Polic. Za namową swojej mamy w 2014 roku trafił do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, a sześć lat później po raz pierwszy dołączył do seniorskiego zespołu Jastrzębskiego Węgla, z którym zdobył mistrzostwo Polski w 2021 roku!

W sezonie kadrowym 2025 selekcjoner Nikola Grbić ponownie powołał go do szerokiego składu i tym razem nasz przyjmujący wreszcie zadebiutował w seniorskiej kadrze. Miało to miejsce 28 maja w towarzyskim meczu przeciwko Ukrainie. Szkoleniowiec naszej reprezentacji powołał Michała także do składu na turniej Ligi Narodów w chińskim Xi’an.

Teraz ponownie będzie występował w pierwszym zespole JSW Jastrzębskiego Węgla.

Michał wchodzi w najlepszy czas sportowej kariery. To jeszcze stosunkowo młody gracz, ale mający doświadczenie gry w PLS. W Jastrzębskim ma szansę rozwinąć swój ogromny potencjał, a także być jednym z liderów drużyny. Do tego potrzebuje zaufania ze strony trenera, które otrzyma oraz mocnego zespołu

– mówi Andrzej Kowal, trener JSW Jastrzębskiego Węgla.

Czytaj także:

REKLAMA