Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk. 2:0 w play-offach

Facebook Twitter

Jastrzębski Węgiel o krok od awansu do półfinału mistrzostw Polski. W weekend jastrzębianie dwukrotnie pokonali we własnej hali Trefl Gdańsk 3:0. W obu meczach udowodnili swoją wyższość.

Stephen Boyjer, dostał tort bo następnego dnia (10.04.) obchodzi urodziny/ fot.jastrzebskiwegiel.pl

W sobotę (8.04.) kolejne sety wygrywali do 17., 19. i 18. W niedzielnym (9.04) spotkaniu tylko pierwsza partia była wyrównana. „Pomarańczowi” zwyciężyli w niej 25:23, jednak w kolejnych nie dali szans rywalowi o czym świadczą wysokie wygrane do 12. i 17.

Taki był plan

– mówi środkowy Jastrzębskiego Węgla, Moustapha M’Baye.

Moustapha M’Baye: Bardzo cieszy, że po tym awansie do finału Ligi Mistrzów nie było mowy o żadnym zmęczeniu i o żadnym gdzieś tam braku skupienia. Tylko w pełni skoncentrowani, pełni energii i werwy przystąpiliśmy do tej rywalizacji i pokazaliśmy, że jesteśmy zespołem lepszym i wykorzystaliśmy wszystkie słabości przeciwnika.

Ważne że wygrywamy, chociaż w drugim meczu udzieliła się nam trochę świąteczna atmosfera

– mówił libero Jastrzębskiego Węgla, Jakub Popiwczak.

Jakub Popiwczak: Chyba trochę wpisaliśmy się w tą atmosferę, bo mam wrażenie, że dzisiaj tak trochę sennie było na boisku w każdym secie (…). Świetna gra w zagrywce, świetna gra w bloku, obrona to cechowało nasz nasz zespół. Myślę, że nawet dzisiaj mieliśmy trochę problemy w przyjęciu, dużo grania na wysokich piłkach, ale to kompletnie nam nie przeszkodziło w tym, żeby wygrać to spotkanie. Cieszę się, że w dobrym stylu, cieszy, że mamy 2:0 w play- offach. Teraz jedziemy do Gdańska na trzeci mecz.

Oba mecz porównywał drugi trener Jastrzębskiego Węgla, Leszek Dejewski, posłuchaj:

Forma siatkarzy z Jastrzębia pokazuje, że mogą powalczyć w tym sezonie o najwyższe cele. Mówi prezes klubu, Adam Gorol.

Adam Gorol: Spokojnie do tego podchodzimy, tutaj trzeba naprawdę patrzeć na każdy mecz, ten najbliższy do przodu, nie wybiegać myślami, bo to nie jest dobre. Tutaj jest w zespole skupienie, jest powaga, wiedzą, jakie szanse mamy w tym sezonie i wszyscy potrafią z tym tak dobrze pracować na co dzień. To dobrze świadczy o naszym zespole. Jestem osobiście trochę zaskoczony, że Gdańsk nie postawił nam większego oporu, to też oczywiście świadczy o naszej sile. Cieszymy się z tego zwycięstwa jednego i drugiego. No i w dobrych nastrojach do Gdańska wyjeżdżamy.

Czy uda się wygrać trzeci mecz w Gdańsku? Środkowy Jastrzębskiego Węgla Jurij Gladyr tonuje nastroje.

Jurij Gladyr: Jeżeli nadarzy się taka okazja i mecz nam pozwoli, zagramy taką samą dobrą siatkówkę jak zagraliśmy wczoraj i dzisiaj, to może nam się uda zamknąć to w trzech meczach. Ale nie pracujemy pod tym kątem. Najważniejsze, żeby przejść dalej, do kolejnej rundy (…).

Trzecie spotkanie obu drużyn w Gdańsku w środę (12.04). Gra toczy się do trzech wygranych meczów. Jeżeli Jastrzębski Węgiel nie wygra, czwarty mecz zaplanowano następnego dnia (13.04) także w Gdańsku. Gdyby i on nie przyniósł rozstrzygnięcia siatkarze wrócą na decydujące spotkanie do Jastrzębia (19.04).

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0 (25:23, 25: 12, 25:17)

MVP: Jurij Gladyr

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Toniutti, Gladyr, M’Baye, Fornal, Clevenot, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Tervaportti

Trefl Gdańsk: Bołądź, Kampa, Urbanowicz, Niemiec, Sawicki, Martinez, Perry (libero) oraz Wlazły, Nasevich, Droszyński, Jingyin

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023