Jastrzębski Węgiel: Trzecia porażka siatkarzy w tym sezonie. Przegrali we własnej hali z Zawierciem [FOTO]

Po raz pierwszy od dłuższego czasu mistrzowie Polski przegrali we własnej hali. Dziś (20.11.) lepszy okazał się od nich zespół z Zawiercia, który zwyciężył 3:2. Mecz zaczęli lepiej goście, wygrali pierwszą partię do 18 punktów.

W kolejnej partii do 17 punktów lepsi byli „pomarańczowi”, trzeci set to wygrana na przewagi przeciwnika 27:25. W czwartej znów górą byli gospodarze, do 16 punktów. Jednak w tie-breaku lepiej zagrali zawiercianie, wygrali go 15:13 i to oni ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa.

Szkoda, bo tego meczu wcale nie musieliśmy przegrać

– mówił po spotkaniu środkowy Jastrzębskiego Węgla:

Łukasz Wiśniewski: Porażka boli, nie jest ważne w jakim stosunku. Na pewno nie mamy powodów do zadowolenia, bo mecz jest przegrany. Natomiast mamy mnóstwo materiału do analizy, bo skoro potrafimy wygrywać sety do 17, 18 punktów, znaczy, że potrafimy grać o poziom wyżej, ale nie potrafimy go utrzymać. Nie robiłbym tragedii z tej trzeciej porażki. (…) Walczyliśmy, daliśmy z siebie wszystko, było za mało. W siatkówce decydują niuanse, dziś Zawiercie było lepsze o te dwie piłki.

Mimo przegranej jastrzębianie utrzymali drugie miejsce w tabeli Plusligi. W następną sobotę (27.11.) zagrają na wyjeździe z GKS-em Katowice.

Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (18:25, 25:17, 25:27, 25:16, 13:15)

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Tervaportti

Aluron CMC Warta Zawiercie: Konarski, Tavares, Zniszczoł, Niemiec, Conte, Kovacević, Żurek (libero) oraz Cavanna, Malinowski, Orczyk

MVP: Facundo Conte