Jastrzębski Węgiel w 1/8 europejskich rozgrywek Pucharu CEV

3:0 jastrzębianie wygrali rewanżowe spotkanie z francuskim Rennes Volley 35 i awansowali do następnej rundy. W pierwszym secie podopieczni trenera Lorenzo Bernardo nie mieli problemów z gospodarzami spotkania, wygrali pewnie 25:15, w drugiej partii długo odrabiali straty, udało się to pod koniec seta, którego Jastrzębski Węgiel wygrał 25:23. Takim samym stosunkiem zakończyła się partia trzecia.

Jastrzębski Węgiel wygrał oba mecze w rywalizacji z francuzami i awansował do 1/8 Pucharu Konfederacji. Kolejnym przeciwnikiem naszych siatkarzy będzie zespół z tureckiej Ankary: Maliye Milli Piyango Ankara. Pierwszy mecz obu drużyn w połowie listopada, a już w najbliższą niedzielę (4.11.) wielkie siatkarskie emocje w Jastrzębiu, ligowe spotkanie z wicemistrzem Polski, Skrą Bełchatów.

Rennes Volley 35 – Jastrzębski Węgiel 0:3 (15:25, 23:25, 23:25)

Rennes Volley: Lamoise, Repak, Ah-Kong, Weyl, Pupart, Grebennikov, Ragondet (libero) – Frangolacci

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Martino, Bontje, Tischer, Holmes, Kubiak, Popiwczak (libero) – Gierczyński, Violas, Zbierski