Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel w finale Tauron Giganci Siatkówki

Facebook Twitter

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla awansowali do finału turnieju Tauron Giganci Siatkówki. W półfinale po zaciętym meczu pokonali 3:2 Vervę Warszawa Orlen Paliwa. "Pomarańczowi" przegrywali już 0:2, ale zdołali odwrócić losy meczu i ostatecznie rozstrzygnąć go na własną korzyść.

Fot. .facebook.com/KlubJW

Ta wygrana była nam bardzo potrzebna

– mówił po meczu środkowy Jastrzębskiego Węgla, Jurij Gladyr:

Oczywiście to było bardzo ważne zwycięstwo dla nas, tzw. przełamanie po słabym początku, później zaczęliśmy grać lepiej. Oczywiście oni nam troszeczkę pomogli, zaczęli popełniać więcej błędów, ale mi się wydaje, że musimy być bardzo zadowoleni z tego, że wyciągnęliśmy bardzo ciężkie spotkanie. Nie odbieram tego w kontekście tego, że ten zespół nam nie leży, czy coś w tym stylu. To jest turniej towarzyski. Oczywiście jak się gra, to się gra na maksa. Nastąpiło przełamanie, zaczęła się ta gra zazębiać i po klocku, po klocku się ułożyło.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Rafał Szymura, który wczoraj (29.08.) w dniu meczu świętował swoje urodziny:

Cieszymy się, że tak się udało, z takiego wyniku wyciągnąć ten mecz. Na pewno w dwóch pierwszych setach zaczęliśmy grać swoją siatkówkę, którą reprezentujemy na treningach. Popełnialiśmy mniej błędów i nasza zagrywka wyglądała lepiej. Po to są takie sparingi, żeby szybko wyciągnąć wnioski i mam nadzieję, że za tydzień już pokażemy swoją najlepszą siatkówkę, wszyscy dojdą do jak najwyższej formy. Fajnie zagrać w urodziny. Super uczucie. Cieszę się i dziękuję za prezent i głośne zaśpiewanie sto lat.

W finale turnieju Tauron Giganci Siatkówki Jastrzębski Węgiel zmierzy się dziś (30.08.) z PGE Skrą Bełchatów, początek meczu o godzinie 20:30.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj