Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel w Lidze Mistrzów. Ostatni mecz fazy grupowej

Facebook Twitter

Środa (25.01), godzina 18.00, hala w Jastrzębiu. Siatkarskie emocje. Jastrzębski Węgiel w Lidze Mistrzów rozegra ostatni mecz fazy grupowej, ich rywalem będzie wicemistrz Niemiec, VfB Friedrichshafen. Jaka jest sytuacja przed meczem?

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Jastrzębski Węgiel w Lidze Mistrzów ma grupie jasną sytuację. Drużyna z Jastrzębia ma na koncie komplet pięciu zwycięstw i zapewniony awans do ćwierćfinału, natomiast niemiecki zespół zagwarantował sobie prawo gry w 1/8 finału, czyli w tzw. repasażach. To rozgrywki, do których przechodzą zespoły z drugich miejsc oraz jedna najlepsza drużyna z trzecich.

Z ciekawostek: szkoleniowcem drużyny z Friedrichshafen jest Mark Lebedew, który w przeszłości był trenerem Jastrzębskiego Węgla, a od ponad 10 lat mieszka w Żorach, gdzie ma swój własny dom. Jego żona jest Polką, a w maju 2022 roku otrzymał akt nadania polskiego obywatelstwa.

Jastrzębski Węgiel w Lidze Mistrzów. Ostatni mecz w grupie

Przypomnijmy, że zgodnie z formułą tegorocznej edycji LM do ćwierćfinałów awansują wyłącznie zwycięzcy pięciu grup. Natomiast pięć drużyn z drugich miejsc oraz najlepsza drużyna z trzecich miejsc przechodzą do repasaży. Trzy zwycięskie zespoły z pojedynków repasażowych (mecz i rewanż) uzupełnią stawkę ośmiu ćwierćfinalistów.

Po fazie grupowej nie będzie losowania. Drabinka fazy pucharowej została już ustalona do samego finału, a kluczowe znaczenie dla jej kształtu będzie mieć ranking zespołów na miejscach 1, 2 i 3 w każdej z grup po zakończeniu fazy grupowej.

W poszczególnych grupach zespoły są klasyfikowane według następujących kryteriów: w pierwszej kolejności liczą się wygrane mecze, następnie zdobyte punkty, potem ratio setów, dalej ratio małych punktów, a na końcu bezpośrednie pojedynki.

Przed ostatnią kolejką nasza drużyna jest druga w rankingu wśród zespołów z pierwszych miejsc, ale po 6. kolejce sytuacja może się diametralnie zmienić. Możemy zarówno poprawić swoje miejsce rankingowe, jak i obsunąć się w tej klasyfikacji. Nasi zawodnicy patrzą więc przede wszystkim na siebie i zamierzają sięgnąć w środę po pełną pulę.

Jakub Popiwczak: Jestem przekonany, że wyjdziemy i będziemy chcieli wygrać, bo taki zespół jak nasz po prostu musi wygrywać wszystkie mecze, w których gra

– mówi Jakub Popiwczak, libero Jastrzębskiego Węgla.

Jakub Popiwczak, libero, Jastrzębski Węgiel

W zespole wicemistrza Niemiec występują dwaj polscy siatkarze: atakujący Michał Superlak i rozgrywający Mateusz Biernat.

Obie drużyny spotkały się ze sobą również w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Drugie starcie pomiędzy tymi dwiema drużynami również zamknęło fazę grupową rozgrywek. Mecz ten zakończył się zwycięstwem Jastrzębskiego Węgla 3:1.

Zobacz ostanie wideo Jastrzębskiego Węgla:

Więcej na jastrzebskiwegiel.pl.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024