Jastrzębski Węgiel w półfinale Pucharu Polski

Wczoraj (16.02) jastrzębianie zmierzyli się w wyjazdowym meczu z pierwszoligową Visłą Bydgoszcz. Ćwierćfinałowe spotkanie wygrali pewnie 3:0.

„Pomarańczowi” cały czas kontrolowali przebieg meczu, w kolejnych setach zwyciężali do 21, 13 i 19.

Lukas Kampa: Zrobiliśmy to, co do nas należało

– mówił po spotkaniu niemiecki przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Lukas Kampa: Możemy być zadowoleni. Takie mecze o Puchar zawsze są trochę niewygodne, bo musimy wygrać. Pokazaliśmy na początku, że chcemy wygrać, że presja była od razu. Bloki i obrona były dobre, kontrolowaliśmy ten mecz. Nie wszystko funkcjonowało dobrze, czasami mieliśmy problemy, ale wracamy szczęśliwi.

Lukas Kampa

Tomasz Fornal: Wygrana i awans do półfinału to był nasz obowiązek

– dodaje przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Tomasz Fornal: Nie mogliśmy sobie na to pozwolić żeby to przegrać w Bydgoszczy, wiemy że tutejsza drużyna bardzo dobrze sobie radzi w pierwszej lidze, są wysoko w tabeli, na pewno będą się bić o mistrza pierwszej ligi, my mamy trochę inne cele w tym sezonie, nie mogliśmy sobie pozwolić tutaj na potknięcie, trzeba było tutaj przyjechać, zainkasować awans i udało nam się to zrobić. My celujemy w to, żeby wygrać Puchar Polski, wydaje mi się, że nieważne z kim będziemy grali to trzeba pokonać wszystkich i udowodnić, że się jest najlepszym. Mamy co do tego predyspozycje i możliwości i w tym roku dążymy do tego, żeby ten Puchar Polski zdobyć dla Jastrzębskiego Węgla.

Półfinałowego przeciwnika jastrzębianie poznają dzisiaj (17.02.), będzie to lepszy z pary PGE Skra Bełchatów, Trefl Gdańsk. Turniej finałowy Pucharu Polski odbędzie się w połowie marca (13-14.03.) w Krakowie.

BKS Visła Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 13:25, 19:25)

BKS Visła Bydgoszcz: Karpińskii, Masny, Gałązka, Marcyniak, Galabov, Łaba, Bonisławski (libero) oraz Gutkowski, Kosiba

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Wiśniewski, Gladyr, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Kosok