Jastrzębski Węgiel w półfinale Pucharu Polski. Wczoraj pokonali Projekt Warszawa 3:0

Wczoraj (23.02.) jastrzębianie pokonali we własnej hali 3:0 Projekt Warszawa. W dwóch pierwszy setach goście stawiali opór, ale mistrz Polski ostatecznie wygrał je do 22 i 20 punktów, w trzeciej części dominował na na boisku zwyciężając do 18 punktów.

Zakładaliśmy zwycięstwo i tak się stało, mamy awans

–  po spotkaniu cieszył się przyjmujący Jastrzębskiego Węgla:

Tomasz Fornal: Zdajemy sobie sprawę z tego, że to jest taki system rozgrywek, że jeżeli przegrasz ten mecz, to odpadasz z turnieju. Może troszkę za nerwowo weszliśmy w tym pierwszym secie, w drugim też, ale już w trzecim totalna nasza kontrola. Wydaje mi się, że zasłużenie wygrywamy w trzech setach i to my jedziemy do Wrocławia. Byliśmy w tym dniu lepszą drużyną. Warszawa ma też problemy zdrowotne, dlatego nie mieli możliwości rotacji, ale my się tym nie przejmujemy, to są ich problemy. My jedziemy do Wrocławia i to cieszy.

Z awansu do final four Pucharu Polski cieszył się drugi szkoleniowiec zespołu z Jastrzębia:

Leszek Dejewski: Trochę się obawialiśmy tego meczu, bo dawno nie graliśmy z klasowym zespołem, a Warszawa zawsze taka jest. Można powiedzieć, że ma na nas jakiś patent, te dwa sety były dosyć nerwowe, nie wiem czym to było spowodowane, bo jesteśmy w niezłej formie. Myślę, że to stawka meczu zaważyła. Jedziemy na final four. Cieszymy się, takie mieliśmy plany, na razie idą one po naszej myśli. Obyśmy wrócili z pucharem, byłaby to dla nas wielka rzecz.

Jastrzębski Węgiel – Projekt Warszawa 3:0 (25: 22, 25:20, 25:18)

MVP: Jurij Gladyr.

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Wiśniewski, Gladyr, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero)

Projekt Warszawa: Trinidad De Haro, Wrona, Nowakowski, Petkovic, Janikowski, Fornal, Wojtaszek (libero)

O puchar cztery najlepsze zespoły rozgrywek powalczą w weekend we Wrocławiu. Jastrzębianie zagrają w sobotę (26.02.) z Asseco Resovią Rzeszów, w drugiej parze ZAKSA zmierzy się z treflem Gdańsk. Finał w niedzielę (27.02.).