Jastrzębski Węgiel walczy o finał Ligi Mistrzów. Dziś rewanż z Halkbankiem Ankara

"Tylko dwa" albo "aż dwa" wygrane sety dzielą siatkarzy Jastrzębskiego Węgla od awansu do finału Ligi Mistrzów. Już dzisiaj (05.04.) "pomarańczowi" będą podejmowali we własnej hali turecki Halbank Ankara. Będzie to drugie spotkanie w półfinałowej rywalizacji obu drużyn.

Jastrzębski Węgiel

Przypomnijmy tydzień temu jastrzębianie zwyciężyli na wyjeździe 3:1 a to oznacza, że by awansować muszą wygrać dwa sety dzisiejszego meczu. Co ciekawe – choć nikt nie zakłada takiego scenariusza – nawet przegrana (1:3) w meczu nie przekreśla ich szans na awans, bo w takim wypadki zespoły rozgrają „złotego seta”.

Chcemy oczywiście wygrać ale musimy pamiętać, że na przeciwko nas stanie naprawdę dobra drużyna

– mówi środkowy Jastrzębskiego Węgla, Jurij Gladyr.

Jurij Gladyr: To naprawdę nie jest słaby zespół. Może niektórym się wydaje, że to dla nas było łatwe zwycięstwo i w środę będzie powtórka z rozrywki, ale ja bym się na to tak nie nastawiał. Musimy z tyłu głowy mieć to, że oni zawsze mogą poprawić swoją grę, a szczególnie ich lider, który uważam nie zagrał na swoim poziomie w tym pierwszym spotkaniu, a wszyscy wiedzą co może prezentować na boisku swoją grą. Dlatego apeluję o czujność. Musimy zrobić swoje, jak stoimy przed historycznym sukcesem, jak i indywidualnym, tak i całego klubu tego miasta. I zrobimy wszystko, żeby ten upragniony awans do finału zdobyć.

Emocje studzi także francuski atakujący Jastrzębskiego Węgla, Stephen Boyer:

Stephen Boyer: To historyczny sukces dla Klubu, zawodników i sztabu szkoleniowego. Ale ten mecz musimy zacząć jakby to było „normalne” spotkanie. Nie możemy się skupiać na tym, że tamten mecz wygraliśmy. To będzie całkowicie inne spotkanie. Musimy mocno na nich naciskać i być gotowi na walkę od samego początku. Nie możemy się przygotować tylko na dwa sety. Musimy być gotowi na walkę przez cały mecz, żeby go wygrać. Wykonaliśmy duży kawał roboty w Ankarze, teraz potrzebujemy tylko dwóch setów, ale uważam, że całym zespołem powinniśmy się skupić na wygraniu całego spotkania.

Jastrzębski Węgiel walczy o finał Ligi Mistrzów

Cały zespół Jastrzębskiego Węgla liczy na swoich kibiców, którzy szczelnie mają wypełnić dzisiaj halę:

Jurij Gladyr: Tego oczekujemy i tak to się słyszało, że już wszystko jest wyprzedane i będzie chaos. Z tego się bardzo cieszymy, bo to jest nasz zawodnik. Gramy u siebie. Inaczej nie może być. Kibice przyjdą, a komuś zabraknie miejsca na hali, to z pewnością usiądą przed telewizorem i wszyscy nas będą wspierać swoim wspaniałym dopingiem. I my postaramy się odwdzięczyć. Awansem do finału