Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel wkroczył w nowy sezon! To było prawdziwe widowisko [FOTO,WIDEO]

Facebook Twitter

Przy ogłuszającym dopingu kibiców, ogniach, światłach i muzyce, zaprezentował się wczoraj (04.10.) pierwszy zespół Jastrzębskiego Węgla. Siatkarze w tym sezonie mają powalczyć o medal Mistrzostw Polski. Jaki? Najlepiej złoty.

Tego chcą kibice, którym podobała się wczoraj (4.10.) prezentacja zespołu:

Podczas prezentacji cała hala powitała jako ostatniego nowego gracza zespołu, mistrza świata z Turynu, Dawida Konarskiego, który – co było niespodzianką – wzniósł w górę przywieziony do Jastrzębia specjalnie na tę okazję, puchar świata. Później wystąpił wraz z kolegami w pierwszym meczu otwierającym sezon przeciwko drużynie z Berlina. Co mówił po meczu?

Jestem zmęczony, ale szczęśliwy. Na pewno jeszcze chwilę snu potrzebuję, żeby dojść do siebie. Cieszę się, że już jestem tutaj w klubie. Fajna prezentacja, dużo ludzi, zagraliśmy niezłe spotkanie. Ja już też się nie mogłem doczekać przyjazdu do nowego klubu. Są nowe cele, nowa przygoda, mam nadzieję, że wszyscy w zdrowiu będziemy trwać przez cały sezon, bo to jest najważniejsze, abyśmy mogli dobrze trenować i dobrze grać.

Tego dnia nie mógł się także doczekać kapitan Jastrzębskiego Węgla, Grzegorz Kosok, który zadowolony był także z wygranego spotkania:

Na pewno przed nami sporo grania, zbliża się sezon. Jeszcze mamy dwa mecze sparingowe, ale na pewno cieszy ten wynik, ponieważ pokazał trochę naszej siły. My poczuliśmy też pewność tego, że ta praca idzie w dobrą stronę i myślę, że to jest klucz. Na pewno będziemy się bić w każdym meczu. Kwestia czasu, żebyśmy się zgrali jeszcze bardziej. Dzisiaj pełna hala, naprawdę czuć to wsparcie, gra się naprawdę przyjemnie. Nie tylko my jesteśmy głodni gry, cieszę się, że tak licznie kibice przybyli.

Z nadzieją patrzy na nadchodzący sezon także prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol:

Jakby nie było, przystępujemy do ligi jako Mistrzowie Świata, także czeka nas ciekawy, bardzo trudny, ale dla kibiców wspaniały sezon. Oczywiście, że walczymy o medal, ale mamy też świadomość tego, że łatwo nie będzie. Co najmniej 5 zespołów też walczy o medal i aspiruje do tej strefy medalowej. Cele muszą być, ja uważam, że to jest cel realny. Mamy zespół ambitny, waleczny, mamy młodzież. Czego chcieć więcej? Tylko walczyć.

Na prezentacji Jastrzębskiego Węgla był nasz reporter Robert Krzyżaniak.

Zobaczcie zdjęcia:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022