Jastrzębski Węgiel wreszcie wygrał z Zaksą Kędzierzyn-Koźle

To co nie udawało się od pięciu lat, wreszcie się udało! Siatkarze Jastrzębskiego Węgla przełamali passę porażek z ZAKSą Kędzierzyn-Koźle.

W środę (22.01.) zwyciężyli w hali przeciwnika 3:2. Mecz zaczęli od seta wygranego do 22. W dwóch kolejnych lepsi byli gospodarze ale trzecia partię wygrali dopiero na przewagi 28:26 a jastrzębianie nie wykorzystali w końcówce dwóch piłek setowych.

Czwarty set należał już do „pomarańczowych”, zwyciężyli w nim do 18., a tie-break wygrali 15:10. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Tomasz Fornal. Jego zespół nadal zajmuje 4. miejsce w tabeli PlusLigi, ale do 5. punktów zmniejszył stratę do wyprzedzającej go PGE Skry Bełchatów.

Radość zawodników była ogromna. Kapitan Jastrzębskiego Węgla, Lukas Kampa przyznał, że na zwycięstwo nad ZAKSĄ czekał dłużej niż 5 lat.

Co zdaniem Lukasa Kampy zdecydowało o zwycięstwie?

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 2:3 (22:25, 25:22, 28:26, 18:25, 10:15)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Wiśniewski, Śliwka, Semeniuk, Baroti, Smith, Zatorski (libero) oraz Rejno, Parodi, Łukasik, Grygiel, Stępień

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Lyneel, Vigrass, Kampa, Gladyr, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Bucki

MVP: Tomasz Fornal.