Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel wygrał sparing z wicemistrzem Białorusi

Facebook Twitter

Jastrzębski Wegiel znów wygrał sparing. Tym razem jastrzębianie zmierzyli się z wicemistrzem Białorusi Stroitielem Mińsk, zwyciężyli pewnie 3:1, choć nie wystąpili w najmocniejszym składzie.

Fot. jastrzebskiwegiel.pl

Zabrakło zawodników, którzy grali na Mistrzostwach Europy, oraz trzech kolejnych siatkarzy: Jakuba Popiwczaka, Michała Szalachy i Tomasza Fornala, którzy zostali powołani do reprezentacji Polski na Puchar Świata w Japonii. Najskuteczniejszym graczem naszego zespołu był zdobywca 20 punktów, atakujący Jakub Bucki:

Być może się już nie spotkamy w takiej konfiguracji, ale niemniej fajnie, fajnie, że udało nam się wygrać, bo szczerze powiem, że zaskoczony jestem poziomem zespołu z Mińska. Myślę, że bardzo fajnie zagrywali, z czym my mieliśmy trochę kłopotów, ale potrafiliśmy sobie z tym poradzić. Myślę, że to będzie bardzo pożyteczne dla nas. Mecz skończył się naszym zwycięstwem, więc też się cieszymy, że udało nam się wygrać ten kolejny sparing. 

Dodajmy, że we wtorek (01.10.) jastrzębian czeka kolejna gra kontrolna, tym razem do dyspozycji trenera Roberto Santilli mają już być Lukas Kampa i Christian Fromm (kristian). W hali w Szopienicach Jastrzębski Węgiel zmierzy się z GKS-em Katowice.

Jastrzębski Węgiel – Stroitiel Mińsk 3:1 (23:25, 25:22, 26:24, 25:21)

Jastrzębski Węgiel: Bucki, Margarido, Vigrass, Gladyr, Depowski, Szwed, Rusek (libero) oraz Hain, Czyżowski, Walczak, Gruszczyński.

Stroitiel Mińsk: Kurdiaszow, Pasavets, Tiuszkiewicz, Pranko, Dos Santos, Dawyskiba, Budziuhin (libero) oraz Martynow, Sinhajewski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj