Jastrzębski Węgiel wygrał z MKS Będzin

Trzecie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Wczoraj w wyjazdowym meczu pokonali MKS Będzin 3:0.

Dwa pierwsze sety „pomarańczowi” wygrali do 21 i 19. Najbardziej zacięta była trzecia partia spotkania, w której jastrzębianie dopiero w końcówce okazali się lepsi, zwyciężyli w niej do 23-ech. Zagraliśmy o wiele lepiej niż w ostatnim przegranym meczu z ZAKSĄ – mówił po spotkaniu przyjmujący zespołu z Jastrzębia, Tomasz Fornal.

Do tego meczu z ZAKSą nie ma co wracać, bo tam zagrywaliśmy bardzo źle. 10 czy 11 błędów w jednym secie, to daje odpowiedź samo za siebie, że tak nie można grać. Wydaje mi się, że dzisiaj troszkę lepiej zagrywaliśmy. Czy Krystian Fromm, który bardzo dobrze grał, czy Dawid Konarski. Dużo lepszy mecz w naszym wykonaniu, zasłużenie wygraliśmy ten mecz 3:0.

Co zdaniem środkowego Jastrzębskiego Węgla, Michała Szalachy zdecydowało o wygranej?

Przyjęcie odegrało kluczową rolę. Przyjmowaliśmy bardzo dobrze, grało się nam w ataku fajnie, to zaważyło o zwycięstwie. Wiemy, jaki jest tutaj nieprzyjemny teren w Będzinie. Hala jest dosyć specyficzna i drużyna będzińska potrafiła nieraz zaskoczyć u siebie. Tym bardziej cieszy zwycięstwo w 3 setach. Zespół mamy bardzo wyrównany, to widać codziennie na treningach. Wszyscy dążą do tego, żeby grać, w porównaniu do moich poprzednich zespołów to jest dla mnie ogromny przeskok i robi to ogromne wrażenie.

Grę zespołu z Jastrzębia komplementował szkoleniowiec MKS-u Będzin, Jakub Bednaruk.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został atakujący zespołu z Jastrzębia, Dawid Konarski. Jego zespół zajmuje trzecie miejsce w tabeli PlusLigi. W sobotę Jastrzębski Węgiel we własnej hali będzie podejmować Projekt Warszawa.

MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 19:25, 23:25)

MKS Będzin: Sanders, Gunia, Dryja, Fayazi, Superlak, Sossenheimer, Potera (libero) oraz Faryna, Ratajczak, J. Fornal, Buczek, Sobański

Jastrzębski Węgiel: Fromm, Konarski, Lyneel, Kampa, Gladyr, Szalacha, Popiwczak (libero) oraz Depowski, T. Fornal

MVP: Dawid Konarski.