Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jastrzębski Węgiel wygrał znów z GKS Katowice

Facebook Twitter

Jastrzębski Węgiel znów lepszy od GKS-u Katowice. Wczoraj (01.02.) jastrzębianie pokonali w hali w Szopienicach przeciwnika 3:1, wygrali także 5. dodatkowy set. Było to piąte zwycięstwo pomarańczowych w przedsezonowych sparingach.

Fot. jastrzebskiwegiel.pl

Najskuteczniejszymi zawodnikami Jastrzębskiego Węgla byli Jakub Bucki oraz Graham Vigrass, którzy zdobyli odpowiednio 16 i 14 punktów. Łącznie jastrzębianie mieli w meczu aż 17 udanych bloków, dorzucili też siedem asów serwisowych.

Co ciekawe po raz pierwszy podczas tegorocznych przygotowań do nowego sezonu wystąpili kadrowicze z Niemiec: Christian Fromm i Lukas Kampa, którzy wcześniej brali udział w Mistrzostwach Europy. Ten ostatni był zadowolony z powrotu do zespołu:

Bardzo fajnie, pierwsza wygrana dzisiaj. Jestem szczęśliwy, że znowu jestem w Jastrzębiu. Jest duża radość oczekiwania i możemy zaczynać. Tydzień jeszcze w domu. Ja chce zawsze grać w siatkówkę, jestem gotowy na sezon. Atmosfera na treningach jest ciekawa. Jestem przekonany, że możemy powalczyć o medal.

Dodajmy, że w najbliższy piątek i sobotę (04-05.10.) Jastrzębski Węgiel weźmie udział w turnieju w Lubinie, a rywalami pomarańczowych będą MKS Będzin, a później któryś zespół z pary: Cuprum Lubin – BKS Visła Bydgoszcz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2020