Jastrzębski Węgiel wygrywa inaugurację Ligi Mistrzów [FOTO]

O takich meczach mówi się "godzina z prysznicem". Faktycznie wczorajsze spotkanie siatkarskiej Ligi Mistrzów pomiędzy Jastrzębskim Węglem a bułgarskim zespołem Hebar Pazardżik trwało 58 minut. Jastrzębianie nie dali żadnych szans drużynie mistrza Bułgarii, wygrali pewnie i szybko 3:0.

W kolejnych setach zwyciężali do 11, 16 i 14. Najlepszym graczem meczu został środkowy jastrzębskiego Węgla Jurij Gladyr, a swoją szansę na debiut w Lidze Mistrzów dostał także jego kolega z drużyny Jakub Macyra.

Jakub Macyra: Jest to bardzo przyjemne uczucie, zleżało mi w tym sezonie żeby zadebiutować w rozgrywkach, jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu. Mecz był w miarę łatwy, wygraliśmy 3:0 i jesteśmy zadowoleni. Cieszę się, że mogłem chłopakom pomóc. Przeciwnik też debiutant, tak samo jak ja w tych rozgrywkach. Na pewno podchodziliśmy skoncentrowani do tego meczu i nie chcieliśmy stracić punktu, ani też pozwolić rywalowi się rozwinąć. Zespół z Bułgarii tu przyjechał jako debiutant, ta drużyna nie ma zbyt długiej historii, wiec na pewno z każdym rokiem będą coraz silniejsi.

Teraz zespół z Jastrzębia czekają dwa wyjazdowe mecze Ligi Mistrzów, pierwszy we wtorek 14 grudnia z belgijskim Knacka Roselare. Wcześniej, już w najbliższą sobotę (4.12.) pomarańczowi zagrają o ligowe punkty, na wyjeździe zmierzą się z Indykpolem AZS Olsztyn.

Jastrzębski Węgiel – Hebar Pazardżik 3:0 (25:11, 25:16, 25:14)

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Macyra

Hebar Pazardżik: Gunter, Gjorgiew, Todorow, Kartew, Aleksiew, Massari, Salparow (libero) oraz Stanew, Nenczew, Simeonow, Szekerdżijew

MVP meczu: Jurij Gladyr.