Jastrzębski Węgiel wygrywa półfinał Ligi Mistrzów w Ankarze

Jastrzębski Węgiel o krok od awansu do finału Ligi Mistrzów. Wczoraj (29.03.) jastrzębianie pokonali w pierwszym półfinałowym meczu turecki Halkbank Ankara 3:1.

Jastrzębski Węgiel

W dwóch pierwszych setach wyjazdowego spotkania Jastrzębski Węgiel wygrywał po zaciętej walce w końcówkach 25:22 i 25:23. W trzecim ich gra „załamała się”, przegrali wysoko z gospodarzami do 16., ale nie zwiesili głów, dalej wierzyli w zwycięstwo. W czwartym secie siatkarze z Jastrzębia wrócili do skutecznej gry i znów wygrali 25:22. Nie wszystko funkcjonowało dzisiaj w naszej grze idealnie, ale najważniejsze, że wygraliśmy- mówił wybrany najlepszym zawodnikiem meczy, Tomasz Fornal:

Tomasz Fornal: Na pewno były nerwy przed meczem, bo to jest półfinał Ligi Mistrzów, ale najważniejsze jest to, że wyjeżdżamy z kompletem punktów. To, co drużyna z Ankary zagrała, to ja chyba takiego meczu jeszcze w przyjęciu nie grałem. Bardzo ciężko się to wszystko przyjmowało. Najważniejsze jest to, że z chłopakami tę piłkę utrzymywaliśmy, a potem całkiem nieźle- poza tym trzecim setem- sobie radziliśmy na wysokiej piłce i możemy być na pewno zadowoleni. Pokazaliśmy charakter, walczyliśmy po tym trzecim secie, gdzie tak naprawdę dosyć mocno dostaliśmy lanie. Nie poddaliśmy się na tego czwartego seta, pewni siebie i od początku przejęliśmy kontrolę i to cieszy. Za tydzień nas czeka jeszcze kolejna bitwa. Oni przyjadą do nas, do Polski, do Jastrzębia i będzie trzeba pokazać jeszcze raz to samo, co zaprezentowaliśmy.

Rewanżowe spotkanie obu drużyn za tydzień w środę (05.03.) w Jastrzębiu-Zdroju. Zespołowi Jastrzębskiego Węgla do awansu wystarczą dwa wygrane sety. Dodajmy, że w drugim półfinale Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała u siebie Sir Sicoma Monini Perguia także 3:1. Jest zatem szansa na „polski” finał w Lidze Mistrzów.