Jastrzębski Węgiel wygrywa w Belgii! Udało się bez straty seta

Bez straty seta siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali wyjazdowy mecz w Lidze Mistrzów. Wczoraj (14.12.) jastrzębianie pewnie pokonali 3:0 mistrza Belgii Knack Roeselare. W dwóch pierwszych patiach meczu gospodarze dotrzymywali im kroku do połowy każdego z setów.

Później na boisku dominowali „pomarańczowi”, którzy wygrali je do 18 i 20 punktów. Najbardziej zacięta była trzecia partia, która ostatecznie także padła łupem jastrzębian, wygrali ją 25:23 i tym samym odnieśli drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Zadowolony był środkowy Jastrzębskiego Węgla:

Jurij Gladyr: Wygrywamy, nie tracimy seta, to bardzo ważne. Mecz był chyba bardziej wymagający od pierwszego z bułgarskim zespołem. (…) Dzisiaj zaprezentowaliśmy się nieźle w polu zagrywki, więc było ułatwione zadanie w bloku i obronie. (…) Cieszymy się, 3:0, trzy punkty dla nas i idziemy dalej!

To była nasza pewna wygrana

– dodaje przyjmujący Jastrzębskiego Węgla:

Tomasz Fornal: Kontrolowaliśmy całe spotkanie, wydaje mi się, że tylko momentami próbowali nam zaszkodzić, przez całe spotkanie to my prowadziliśmy. Większość z nas czuje już zmęczenie, zostały tylko dwa spotkania i będzie przerwa świąteczna. Na pewno każdy wypocznie.

Knack Roeselare – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 20:25, 23:25)

Knack Roeselare: Ahyi, D’Hulst, Coolman, Fasteland, Desmet, Verhanneman, Deroey (libero) oraz Van Schie, Depovere

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Dryja, Szymura, Tervaportti

MVP: Trevor Clevenot.

Teraz siatkarze wracają wraca do domu, w sobotę (18.12.) zespół zagra kolejny ligowy mecz. We własnej hali zmierzy się z Czarnymi Radom.