Jastrzębski Węgiel wygrywa w Lubinie

Kolejne trzy punkty na koncie siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. W środę (05.02.) w zaległym spotkaniu 15. kolejki PlusLigi jastrzębianie pokonali na wyjeździe Cuprum Lubin 3:1.

W pierwszym secie toczyła się wyrównana walka, z której zwycięsko wyszli gospodarze, wygrali na przewagi 28:26. Kolejne sety to dominacja „pomarańczowych”. Wygrywali je kolejno do 18., 17. i 11. Zwycięstwem w Lubinie jastrzębianie zakończyli serię kilku wyjazdowych spotkań. Mówi libero Jastrzębskiego Węgla, Paweł Rusek:

Powolutku dobiegamy do końca z tymi wyjazdami, zostały nam chyba cztery wyjazdy, także powolutku kończymy, wracamy na swoją halę i bardzo się z tego cieszymy, bo już tęsknimy. Patrzymy pozytywnie w przyszłość, wszystko przed nami. Tu jest naprawdę raz, że ścisk, a dwa, że te wszystkie ważne mecze jeszcze przed nami, no i trzeba się do nich przygotować, także będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby wygrywać.

Dobrze, że wygraliśmy i że wracamy do domu – dodaje środkowy Jastrzębskiego Węgla, Piotr Hain:

Cieszymy się. Na pewno szkoda trochę tego meczu w Warszawie- nie wyszedł nam po prostu ten mecz. Bilans korzystny, biorąc pod uwagę to, jak wygląda tabela, jeżeli chcemy gonić tę pierwszą trójkę, musimy cały czas punktować. Podróż goni podróż, mecz goni mecz i naprawdę ten czas jest mocno spożytkowany głównie na odpoczynek, także myślę, że to też nam pomaga.

W sobotę (08.02.) Jastrzębski Węgiel zagra we własnej hali o ligowe punkty z Treflem Gdańsk.

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 1:3 (28:26, 18:25, 17:25, 11:25)

Cuprum Lubin: Ziobrowski, Tavares, Sacharewicz, Smoliński, Dvoranen, Lipiński, Gruszczyński (libero) oraz Maruszczyk, Gorzkiewicz, Domagała, Makoś (libero)

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Kampa, Vigrass, Gladyr, Fromm, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Bucki, Lyneel, Hain, Rusek (libero), Depowski, Iglesias

MVP: Lukas Kampa.