Jastrzębski Węgiel wygrywa w Suwałkach

Kolejne zwycięstwo siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Wczoraj (24.11.) już po raz 11. w tym sezonie sięgnęli po komplet punktów. Tym razem pokonali na wyjeździe Ślepsk Malow Suwałki 3:0. Dwa pierwsze sety toczyły się pod ich dyktando, wygrywali je do 22. i 17. W trzecim długo prowadzili gospodarze, którzy mieli nawet trzy piłki setowe. Jednak "pomarańczowi" obronili je i ostatecznie wygrali tę partię na przewagi 27:25.

Dodajmy, że w meczu na środku siatki zagrało dwóch nominalnych rezerwowych Dawid Dryja i Jakub Macyra. Zadowolony po meczu z ich postawy i wygranej był libero Jastrzębskiego Węgla, Jakub Popiwczak:

Jakub Popiwczak: Graliśmy naprawdę bardzo dobrze. Szczególnie pierwsze dwa sety, wszystko pod kontrolą, dobrze w każdym elemencie. W trzecim secie nam trochę Suwałki uciekły, dobra zagrywka z ich strony, parę błędów, które my popełniliśmy, ale mamy w tym sezonie bardzo wiele doświadczeń takich, że nawet jeżeli tracimy po parę punktów w każdym z setów, to potrafimy dojść, potrafimy wracać i dzisiaj kolejna próbka umiejętności naszych zmienników. Czapki z głów przed chłopakami, szczególnie przed środkowymi, przed Kubą, Dawidem. To nie jest łatwe być w takim zespole, gdzie jest presja na wygrywanie. Trzeba wygrywać i nie przegraliśmy jeszcze w tym roku. Głupio by było wejść, pojawić się na boisku i przegrać pierwszy raz w tym sezonie. Chwała przed nimi, że wytrzymali, że dają radę.

Z wygranej cieszył się także czeski atakujący Jastrzębskiego Węgla, Jan Hadrava:

Jan Hadrava: Jestem zadowolony, że wygraliśmy, mamy trzy punkty. Mieliśmy długą podróż, mieliśmy też wiele meczów w ciągu kilku dni, do tego doszły problemy zdrowotne. Na pewno są to trzy punkty, z których się bardzo cieszymy. Cała drużyna jest w dobrej formie, mam nadzieję, że to pokażemy w kolejnym meczu u siebie.

Jastrzębski Węgiel z kompletem zwycięstw przewodzi w tabeli PlusLIgi. Jutro (27.11.) jastrzębianie zagrają we własnej hali, ich przeciwnikiem będzie Cuprum Lubin.

Ślepsk Malow Suwałki – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 17:25, 25:27)

Ślepsk Malow Suwałki: Filipiak, Sanchez, Takvam, Sapiński, Halaba, Kujundzić, Czunkiewicz (libero) oraz Magnuszewski, Depowski, Smoliński, Żakieta

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Dryja, Macyra, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Boyer, Tervaportti, Dębski

MVP: Trevor Clevenot