Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel wygrywa w Zawierciu. Udana inauguracja sezonu

Pięciu setów potrzebowali siatkarze Jastrzębskiego Węgla, by wygrać mecz przeciwko drużynie z Zawiercia. Tym wyjazdowym spotkaniem, wczoraj (13.09.) jastrzębianie zainaugurowali nowy sezon.

Spotkanie było zacięte. „Pomarańczowi” wygrali pierwszego seta do 21 punktów, a w dwóch kolejnych przegrywali do 19. Dopiero po zaciętej końcówce zwyciężyli czwartą partię 27:25, aby w tie-breaku wygrać do 12 punktów. Na początek sezonu drużyna dopisała zatem do swojego konta dwa punkty.

Ważne było przełamanie w czwartym secie

– mówił po meczu środkowy Jastrzębskiego Węgla, Jurij Gladyr:

Od czwartego seta weszliśmy w ten rytm. Powiedzieliśmy sobie, że trzeba pokazać charakter, nie możemy tak po prostu przegrać. Musimy walczyć i to się udało. Ta gra troszeczkę się uspokoiła, zaczęło to wyglądać powolutku, kroczek po kroczku. Wygraliśmy tą nerwową końcówkę czwartego seta. W piątym już od początku dominowaliśmy. 3:2 wygrana w pierwszym meczu cieszy oczywiście. Można mówić, że są stracone punkty, ale to są wygrane dwa punkty.

To zwycięstwo nie przyszło nam łatwo, na pewno jest dla nas bardzo ważne

– mówił po meczu MVP spotkania, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Tomasz Fornal:

Najważniejsze, że jakby odwróciliśmy losy tego pojedynku, wiemy, że nasza gra od początku nie wyglądała dobrze i nie wszyscy mogą być zadowoleni. Najważniejsze, że wygrywamy na ciężkim terenie. Dwa punkty nie są złe. Wiadomo, że każdy by chciał mieć w pierwszej kolejce trzy punkty, ale nie mamy na co narzekać. (…) Wygrana na inaugurację, teraz już będzie tylko łatwiej. (…)

A w najbliższą sobotę (19.09.) pierwszy mecz tego sezonu w hali w Jastrzębiu. Przeciwnikiem gospodarzy będzie Asseco Resovia Rzeszów.