Jastrzębski Węgiel wygrywa z Czarnymi. Siatkarze pokonali Cerrad Eneę Czarnych Radom 3:0

Zwycięstwem zakończyli ten rok we własnej hali siatkarze Jastrzębskiego Węgla. W minioną sobotę (18.12.) jastrzębianie pokonali Cerrad Eneę Czarnych Radom 3:0. Pierwszy set długo był wyrównany, gospodarze lepiej zagrali jednak w końcówce i wygrali do 19.

Druga partia to ich koncertowa gra i rzadko spotykany wynik na siatkarskich parkietach 25:9. W trzeciej znów początek należał do gości, ostatecznie „pomarańczowi” odzyskali koncentrację i wygrali go do 22.

Najwięcej problemów mieliśmy w trzecim secie

-przyznaje czeski atakujący Jastrzębskiego Węgla:

Jan Hadrava: Przeciwnicy zaczęli dobrze zagrywać i zrobili nam presję na przyjęciu i w ataku. Mieliśmy kilka okazji w tym 3 secie i nie wykorzystaliśmy tego, przez co traciliśmy głowę. Fajnie nam wychodziła zagrywka, później broniliśmy i kilka piłek zablokowaliśmy, przez to końcówkę seta wywalczyliśmy, mamy 3:0 i teraz się skupiamy na kolejnym meczu.

Najlepszym graczem meczu został wybrany przyjmujący Jastrzębskiego Węgla:

Tomasz Fornal: Na pewno jest to coś miłego, wydaje mi się, że cała drużyna grała bardzo dobre zawody, dobrze blokowaliśmy i graliśmy na zagrywce. Wydaje mi się, że dzisiaj nie tylko ja mogłem zostać ale kilka innych zawodników. Przez cały czas kontrolowaliśmy spotkanie, gdzieś w 3 secie przez chwilę straciliśmy koncentrację ale nie ma się co przejmować…

W tym roku Jastrzębski Węgiel rozegra jeszcze jedno spotkanie. W środę (22.12.) na wyjeździe zmierzy się z drugoligowym KPS Stal Pro Powiat Pilski w ramach 1/16 finału Puchar Polski.

Jastrzębski Węgiel – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:18, 25:9, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Szymura, Tervaportti

Cerrad Enea Czarni Radom: Faryna, Kędzierski, Lemański, Warda, Ademar, Berger, Masłowski (libero) oraz Rusin, Firszt, Gąsior

MVP meczu: Tomasz Fornal