Jastrzębski Węgiel wygrywa ze Stalą Nysa

Zacięte i emocjonujące spotkanie zobaczyli wczoraj (22.01.) kibice w hali przy Alei Jana Pawła II. Jastrzębski Węgiel sięgnął po komplet punktów, pokonując PSG Stal Nysa 3:1. "Pomarańczowi" zaczęli mecz od przegranego seta do 23.

W drugim secie Jastrzębski Węgiel zwyciężył do 18. W trzecim długo męczyli się z przeciwnikiem, ale ostatecznie wygrali 25:23. W czwartym dominowali już na boisku, zwyciężając go do 16.

Jastrzębski Węgiel wygrywa u siebie ze Stalą Nysa

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Tomasz Fornal. Jak oceniał spotkanie?

Tomasz Fornal: Przed dwa sety chodziliśmy tak jakoś jako drużyna. Może to ta godzina. Ja nie lubię grać o tej godzinie. W trzecim secie widać było już tę naszą agresję, że chcemy to wygrać i żeby trzy punktu zostały w Jastrzębiu. Fajne zmiany, na pewno trzeba pochwalić Janka Hadravę i Rafała Szymurę. Wnieśli pozytywną energię i pomimo problemów, które mieliśmy w tym meczu, bo nie ukrywajmy, to był mecz w naszym wykonaniu w tym sezonie. Fajnie, że wróciliśmy, ten trzeci odwróciliśmy pomimo kilku punktów straty i ostatecznie wygraliśmy za trzy punkty, bo nie ma już co tracić punktów.

Jastrzębski Węgiel: Wygrana w urodziny

Z wygranej cieszył się także środkowy Jastrzębskiego Węgla Moustapha M’Baye, który tego dnia obchodził swoje urodziny:

Moustapha M’Baye: Zwycięstwo cieszy. Nysa pokazała w tym sezonie, że potrafi grać naprawdę dobrą siatkówkę. W pierwszym secie trochę ospali wchodziliśmy w to spotkanie, ale później ka wracaliśmy do naszej dobrej gry, to rezultat był taki, jaki był. Mam nadzieję, że będziemy notorycznie zwyciężać i prezentować jeszcze wyższy poziom, taki w którym nie będą się zdarzały żadne głupie błędy, tylko od samego początku będzie siatkarska dominacja.

Radio 90: Jak smakuje zwycięstwo w dniu urodzin?

Moustapha M’Baye: Smakuje jak urodzinowy torcik: smaczny, słodki i cieszę się, że tak zakończyło się to spotkanie.

Jastrzębski Węgiel: Powrót do serii zwycięstw?

Wygrana ze Stalą Nysa była drugim kolejnym zwycięstwem Jastrzębskiego Węgla. Czy zdaniem czeskiego atakującego Jana Hadravy zespół ma już kryzys za sobą i powoli wraca na zwycięską ścieżkę?

Jan Hadrava: Myślę, że nie musimy się tak skupiać, ile meczów itd. Ważne, żeby wychodzić na mecz i wygrywać i to właśnie się dzisiaj udało. To nie było łatwe spotkanie, bo rywale z Nysy naprawdę dobrze dzisiaj grali i od początku mieliśmy kłopoty w przyjęciu. Myślę, że później udało to się ustabilizować i grać bardziej równo. Myślę, że może nam to pomóc, żeby grać jeszcze lepsze mecze. Na pewno nie zagraliśmy najlepiej, jak potrafimy, ale przez to udało się wygrać i mam nadzieję, że da to nam większej pewności siebie przed kolejnymi spotkaniami.

Dzięki zwycięstwu we wczorajszym (22.01.) spotkaniu Jastrzębski Węgiel utrzymał drugą lokatę w tabeli PlusLigi. W środę (25.01.) jastrzębian czeka mecz Ligi Mistrzów, we własnej hali zmierzą się z niemieckim VfB Friedrichshafen. Będzie to ostatnie spotkanie fazy grupowej tych rozgrywek. Przypomnijmy, że siatkarze z Jastrzębia już zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie A i awans do ćwierćfinału.