Jastrzębski Węgiel wygrywa ze Stalą Nysa

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą w tym sezonie siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Wczoraj (30.10.) pokonali w wyjazdowym meczu Stal Nysa 3:0. Spotkanie toczyło się pod dyktando niedawnych zdobywców Superpucharu Polski.

Kolejne sety wygrywali do 22., 18. i 13. i zasłużenie dopisali do swojego konta kolejne trzy punkty. Z wygranej i postawy całego zespołu zadowolony był środkowy Jastrzębskiego Węgla, Łukasz Wiśniewski:

Łukasz Wiśniewski: Myślę, e w tym spotkaniu z seta na set się rozkręcaliśmy. Początek był trochę ospały w naszym wykonaniu, natomiast później im dalej w las tym to wyglądało coraz lepiej. Poprzedni mecz o Super Puchar, ciężki mecz z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle na pewno nam pomógł. Tutaj też byliśmy przygotowani na podobne starcie, natomiast skupiając się od początku an swojej grze, robiąc wszystko najlepiej jak potrafimy, nie pozwoliliśmy się zespołowi z Nysy rozkręcić i to też był klucz.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany francuski atakujący Jastrzębskiego Węgla Stephen Boyer (stefen błaje). Jego zespół nadal jest liderem w tabeli PlusLigi. W najbliższą środę (02.11.) jastrzębianie zagrają na wyjeździe z Treflem Gdańsk. W sobotę (05.11.) mecz na szczycie, do Jastrzębia przyjeżdża wicelider, Asseco (aseko) Resovia Rzeszów.

PSG Stal Nysa – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 18:25, 13:25).

PSG Stal Nysa: Ben Tara, Zhukouski, Jankowski, Abramowicz, Gierżot, El Graoui, Dembiec (libero) oraz Miyaura, Kramczyński, Szczurek, Buszek.

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Tervaportti.

MVP: Stephen Boyer.