Jastrzębski Węgiel wygrywa ze Stroitielem Mińsk

Pierwszy krok na drodze do Ligi Mistrzów zrobili siatkarze Jastrzębskiego Węgla. W ich hali rozgrywany jest turniej I rundy kwalifikacji do prestiżowych europejskich rozgrywek. Wczoraj (22.09.) w pierwszym meczu "pomarańczowi" pokonali białoruski Stroitiel Mińsk 3:0. Mecz nie był jednak łatwy.

W dwóch pierwszych setach toczyła się wyrównana walka, a szalę zwycięstwa na swoją korzyść gospodarze przechylali dopiero w końcówkach tych partii. Wygrali je na przewagi do 25 i 24 punktów. W ostatnim secie jastrzębianie dominowali na boisku i pewnie zwyciężyli 25:14.

Wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwe spotkanie

– mówi atakujący Jastrzębskiego Węgla, Jakub Bucki:

Spodziewaliśmy się trudnego meczu, wiadomo jaka jest teraz sytuacja w Mińsku, tak przypuszczaliśmy, że jeżeli ten zespół już się fatyguje, żeby przyjechać, to spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy. Całe szczęście udało nam się to skończyć w trzech setach i bardzo się cieszymy  z tego powodu. Myślę, że jeszcze mamy dużo rzeczy do poprawy, gdzieś ta forma nie jest jeszcze optymalna, ale cieszymy się, że zawsze z tej ławki ktoś wejdzie, zrobi coś dobrego, tak jak w tym meczu było.

Nagroda dla najlepszego gracza spotkania trafiła do marokańskiego atakującego drużyny z Jastrzębia, Mohameda Al Hachdadiego.

Jastrzębski Węgiel – Stroitiel Mińsk 3:0 (27:25, 26:24, 25:14)

W środę (23.09.) o godz. 18.00 Białorusini zmierzą się z holenderskim Dynamem Apeldoorn. Z tą drużyną Jastrzębski Węgiel zagra w czwartek (24.09.) o godz. 18.00. Do drugiej rundy kwalifikacji awansuje tylko zwycięzca turnieju w Jastrzębiu- Zdroju.