Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel zagra jednak w kwalifikacjach Ligii Mistrzów

Facebook Twitter

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla będą mieli jednak szansę na występ w Lidze Mistrzów. Przypomnijmy, ich udział w drugiej rundzie kwalifikacji stanął pod znakiem zapytania, gdy w zespole stwierdzono przypadek koronawirusa.

Fot. jastrzebskiwegiel.pl

Później okazało się, że zakażona jest także jedna osoba z węgierskiego klubu, z którym – podobnie jak z drużyną z Rumunii – o awans mieli rywalizować jastrzębianie. Europejska Konfederacja Siatkarska podtrzymała swoją decyzję anulowaniu mającego rozpocząć się dziś (12.10.) w Jastrzębiu turnieju kwalifikacyjnego i zdecydowała, że kwestia awansu do fazy głównej rozgrywek, zostanie rozstrzygnięta podczas zaplanowanego pod koniec miesiąca (27-29.10.) października turniej w rumuńskim Gałaczu. Jego zwycięzca awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

 Dzisiejsza decyzja CEV jest decyzją „fair” i tak naprawdę jedynym słusznym wyborem. Było coś szalonego w tym, by karać walkowerami na korzyść Rumunów zarówno węgierski klub, jak i nas tylko dlatego, że obecnie nie mamy możliwości podjęcia sportowej walki z powodu koronawirusa. Na szczęście zwyciężył zdrowy rozsądek i wejście „do akcji” CEV-u. Cieszę się, że będzie normalna rywalizacja w tej grupie, a o awansie do dalszej fazy gier zdecyduje boisko. Kwalifikacje do Ligi Mistrzów to nie jest łatwa „podróż” i żadna drużyna ani federacja nie powinna nigdy próbować naginać przepisów, by sobie tę ścieżkę ułatwić

– uważa Luke Reynolds, trener Jastrzębskiego Węgla.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lutego 2024