Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jastrzębski Węgiel zagra w lidze letniej na piasku

Facebook Twitter

Jastrzębski Węgiel sprawdzi swoją siłę na... piasku. W niedzielę (26.07.) ruszają rozgrywki PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Przypomnijmy, w związku z pandemią przedwcześnie zakończono miniony sezon, ale siatkarskie władze zapowiedziały, że zorganizują letnie rozgrywki na piasku, w których wezmą udział zespoły PlusLigi.

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Jak ten pomysł ocenia drugi libero zespołu z Jastrzębia Szymon Biniek?

Moim zdaniem jest to ciekawy pomysł ze strony Ligii w ramach rekompensaty kibicom. Przez koronawirusa Liga skończyła się dosyć szybko. Zawsze to jakieś urozmaicenie od zwykłej siatkówki halowej. Jest to na pewno troszeczkę inny sport, bo do halowej dochodzą mieszane zasady między piłką siatkową i halową. Nie mogę się doczekać pierwszego turnieju, żeby zobaczyć, jak inne drużyny grają, co jest skuteczne, jak grać. Bo tak naprawdę nikt nie wie, jak mamy się ustawiać, będzie ciekawie. Jedziemy, żeby walczyć o każdą akcję, o każdy punkt.

A co o graniu latem na piasku, na zmienionych zasadach, czterech na czterech myśli pierwszy libero Jastrzębskiego Węgla, Jakub Popiwczak.

Na pewno coś innego, na pewno coś ciekawego, bo czegoś takiego nie było w historii polskiej siatkówki. Przyszły takie czasy, że trzeba myśleć niekonwencjonalnie, więc zobaczymy, jak to będzie wyglądało w praniu. Na pewno myślę, że wszyscy sportowcy w swoim DNA mają tak zapisane, że można podchodzić sceptycznie w różny sposób, ale jak już się wychodzi na boisko, to po prostu chce się grać i wygrywać. Podczas tej ligi letniej będą zasady halowe, większe boisko więc nie będą to stricte granie w siatkówkę plażową. Myślę, że będzie to połączenie fifty-fifty siatkówki plażowej i halowej, więc zobaczymy, jak to będzie wyglądało i czy to wypali. Bo jeżeli wypali, to myślę, że trzeba będzie to kontynuować w kolejnych latach.

Rozgrywki Grand Prix PLS potrwają przez trzy weekendy. Szesnaście drużyn z PlusLigi podzielono na 4 grupy. Każda z ekip zagra w jednym turnieju kwalifikacyjnym. Po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup zagrają w turnieju finałowym w Gdańsku (7-9 sierpnia). „Pomarańczowi” walczyć będą teraz na turnieju w Krakowie, a za przeciwników będą mieli zespoły z Nysy, Będzina i Zawiercia.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj