Jastrzębski Węgiel zagra o brąz

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie zagrają w finale Mistrzostw Polski. W środę (24.04.) jastrzębianie przegrali w Warszawie z tamtejszym ONICO 2:3.

Tym samym to stołeczny zespół wygrał półfinałową rywalizację 2:1 i to on powalczy o złoto. Mecz lepiej zaczęli gospodarze, którzy zwyciężyli w pierwszym secie do 20, w drugim jastrzębianie byli bliscy wygranej jednak ostatecznie ulegli do 23.

Zespół trenera Satilliego nie złożył jednak broni i wygrał dwie kolejne partie meczu do 22 i 21 i o wszystkim musiał zadecydować tie-break. Decydujący set lepiej zagrali siatkarze ze stolicy, wygrali go 15:12 i awansowali do finału. Jastrzębianie zagrają o brąz, a ich przeciwnikiem będzie Warta Zawiercie. Pierwszy mecz w sobotę (27.04.) w Jastrzębiu.

MVP: Piotr Łukasik.

Nasz zespół zagra o brązowe medale, a naszym rywale będzie Aluron Virtu Warta Zawiercie. Brawa za walkę do końca, Panowie!

ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:20, 25:23, 22:25, 21:25, 15:12)

ONICO Warszawa: Vernon-Evans, Brizard, Nowakowski, Wrona, Łukasik, Penczev, Wojtaszek (libero) oraz Muzaj, Janikowski, Vigrass

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Kampa, Gunia, Hain, Lyneel, Fromm, Popiwczak (libero) oraz Bucki, Rusek, Ferens, Wolański, Kosok