Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel zagra o Super Puchar Polski! Zmierzą się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle

Facebook Twitter

O Super Puchar Polski powalczą dzisiaj (20.10.) siatkarze Jastrzębskiego Węgla. To ostatnie trofeum z krajowych parkietów, którego brakuje jastrzębskiej drużynie. Mistrz Polski zmierzy się ze zdobywcą Pucharu Polski, Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Mecz rozegrany zostanie w hali w Lublinie. W obu drużynach nastąpiło kilka zmian przed tym sezonem, dlatego trudno wskazać faworyta. Emocji nie powinno jednak zabraknąć.

Jedziemy po pierwsze trofeum w tym sezonie

– mówią zawodnicy Jastrzębskiego Węgla: Tomasz Fornal, Łukasz Wiśniewski i Jakub Popiwczak:

Chcielibyśmy, taki jest plan, mamy na to wszystkie argumenty i możliwości, żeby ten Super Puchar przywieźć do Jastrzębia. Jest jednym z naszych celów w tym sezonie, jedziemy tam go zdobyć. Żadnej deklaracji na pewno nie złożymy, myślę, że szanse są 50/50. Kto zaprezentuje się lepiej, ten trofeum zgarnie. Mamy nadzieję, że to będzie Jastrzębie, ale zapowiada się fajna rywalizacja i ciężkie spotkanie. Mecz o trofeum to jest zawsze coś innego niż mecz ligowy. Ta presja będzie, bo zawsze fajnie jest zdobyć puchar już na początku sezonu!

O trofeum nie będzie łatwo

– dodaje drugi trener Jastrzębskiego Węgla:

Leszek Dejewski: To są tak doświadczone zespoły, mają w swoich szeregach zawodników, którzy grali na różnych halach. Dyspozycja dnia zadecyduje, kto zdobędzie Super Puchar.

Początek dzisiejszego (20.10.) spotkania o godz. 20.30. Wcześniej o Super Puchar Polski zagrają też żeńskie zespoły z Polic i Rzeszowa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj