Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel zagra o Superpuchar Polski. To ostatnie trofeum krajowe jakiego im brakuje

Facebook Twitter

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla powalczą o ostatnie trofeum jakiego brakuje im w krajowych rozgrywkach - Superpuchar Polski. Władze Polskiej Ligi Siatkówki zdecydowały, że mecze finałowe zarówno w rywalizacji mężczyzn jak i kobiet zostaną rozegrane w hali w Lublinie.

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Święto ligowej siatkówki zawita do Lublina już 20 października

Po raz pierwszy w historii Polska Liga Siatkówki zdecydowała się, by w jednym mieście i w jednym terminie rozgrywać dwa mecze o Superpuchar Polski. W tym samym czasie o dwoje trofeum powalczą również kobiety.

Mówi Artur Popko, prezes zarządu PLS S.A.:

Artur Popko: Lublin to nowe i bardzo ciekawe miejsce na siatkarskiej mapie Polski. Chcemy w Lublinie stworzyć święto ligowej siatkówki! Taki pomysł wydaje się być optymalnym rozwiązaniem, także w dobie pandemii i napiętych kalendarzy rozgrywek. Cieszę się, że kibice będą mogli najpierw zobaczyć starcie najlepszych ekip poprzedniego sezonu TAURON Ligi, a po nim bitwę drużyn z PlusLigi. Szykuje się sporo emocji i doskonałej siatkówki.

Oba mecze o Superpuchar rozgrywane będą w lubelskiej Hali Globus, w której na co dzień o ligowe punkty w Lidze Mistrzów Świata walczy beniaminek PlusLigi – LUK Lublin. W tym właśnie obiekcie Jastrzębski Węgiel zainaugurował tegoroczny sezon w PlusLidze, pokonując lubelską drużynę 3:1.

W starciu o Superpuchar Polski w piłce siatkowej kobiet im. Andrzeja Niemczyka 2021 spotkają się finaliści poprzednich rozgrywek TAURON Ligi – Grupa Azoty Chemik Police i Developres BELLA DOLINA Rzeszów. Z kolei o Superpuchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2021 powalczą mistrz Jastrzębski Węgiel z wicemistrzem i zdobywcą Pucharu Polski – Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. To z tym rywalem jastrzębianie wygrali w minionym sezonie w finale PlusLigi, ale także przegrali w finale Pucharu Polski.

Zapowiada się ciekawa rywalizacja!

Oba mecze zostaną rozegrane 20 października – pierwszy rozpocznie się o godz. 17.30, drugi o godz. 20.30. Mecze można będzie oglądać na sportowych antenach Polsatu.

Zanim jednak jastrzębianie wyjadą do Lublina, w piątek (8.10.) zmierzą się w walce o ligowe punkty u siebie ze Stalą Nysa, a tydzień później, na wyjeździe z Projektem Warszawa (15.10.).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj