Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel zagra z KPS STALPRO Joker Powiat Pilski. To mecz Pucharu Polski

Facebook Twitter

To będzie ostatni mecz w tym roku siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Dziś (22.12.) "pomarańczowi" zmierzą się na wyjeździe z zespołem KPS STALPRO Joker Powiat Pilski w 1/16 finału Pucharu Polski.

Na tym etapie do walki o Puchar Polski staną łącznie 32 drużyny: 14 z PlusLigi, 16 z Tauron 1. Ligi oraz dwie ekipy z niższych szczebli rozgrywkowych, wśród nich właśnie drużyna z Piły, która występuje na drugoligowych parkietach.

Jedziemy po zwycięstwo

– mówią zawodnicy Jastrzębskiego Węgla Jan Hadrava i Tomasz Fornal:

Jan Hadrava: Tak, na pewno. Mam nadzieję, że będziemy skoncentrowani i po prostu pokażemy jakość. Musimy na pewno wygrać. Później zasłużony odpoczynek za te wszystkie mecze i całą rundę.

Tomasz Fornal: Gramy z drużyną z Piły, kawał drogi przed nami. (…) Mamy wygodny autokar, będziemy mogli sobie odpocząć i w pełni skupienia podejść do drużyny z Piły. Nie ma co ich lekceważyć, mają niektórych zawodników doświadczonych, którzy grali w Plus Lidze. Trzeba wygrać i mieć spokojne święta i chłodną głowę.

Początek dzisiejszego (22.12.) spotkania o godz. 18.00

W zespole z Wielkopolski występuje dwóch zawodników z jastrzębską przeszłością: mistrz Polski z 2004 roku z KS Ivett Jastrzębie-Borynia Marcin Wika oraz brązowy medalista Plus Ligi z Jastrzębskim Węglem z 2017 roku Marcin Bachmatiuk.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj