Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jastrzębski Węgiel zagra ze Skrą w ćwierćfinale Mistrzostw Polski

Facebook Twitter

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla poznali rywala w ćwierćfinale Mistrzostw Polski. Ich przeciwnikiem będzie aktualny Mistrz Polski, Skra Bełchatów.

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Jedno jest pewne Skra to bardzo trudny i wymagający przeciwnik. Przed zespołem z Jastrzębia nie lada wyzwanie, co prawda jastrzębianie dwukrotnie 3:1, pokonali w sezonie zasadniczym zespół z Bełchatowa, ale ostatnio Mistrz Polski nie grał w pełnym składzie, z kontuzjami zmagało się kilku zawodników.

Te kłopoty już za Skrą, która prezentuje ostatnio wyborną formę, czego potwierdzeniem jest awans do półfinału Ligi Mistrzów i wyeliminowanie Zenitu Sankt Petersburg. Przypomnijmy, że w zespole z Bełchatowa gra kilku naszych aktualnych i byłych Mistrzów Świata, na czele z Mariuszem Wlazłym i kilku doświadczonych obcokrajowców a wśród nich Irańczyk Milad Ebadipour.

Jastrzębianie też dysponują mocnym składem z Dawidem Konarskim, Lukasem Kampą czy Julienem Lyneelem na czele, jednak wciąż aktualne jest pytanie: czy wszyscy będą w pełni sił. Wyeliminowanie Mistrza Polski jest w zasięgu jastrzębian, jeżeli zagrają w pełnym składzie i wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności awans do półfinału może być realny.

Jedno jest pewne rywalizacja obu drużyn dostarczy kibicom wielu emocji. Gra toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Pierwszy mecz już w środę (27.03.) w Jastrzębiu. Drugie spotkanie w sobotę (30.03.) w Bełchatowie, ewentualny trzeci mecz w niedzielę 7 kwietnia, znów w Jastrzębiu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2020