Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel zakontraktował nowego środkowego

Facebook Twitter

Trzech nowych zawodników ogłoszonych w przeciągu zaledwie trzech dni. Jastrzębski Węgiel pochwalił się dziś, że do drużyny wraca wychowanek miejscowej akademii Mateusz Kufka.

Jastrzębski Węgiel podpisał nowy kontrakt
jastrzebskiwegiel.pl

Pierwszy nowy środkowy dołącza do siatkarskiego mistrza Polski. Jastrzębski Węgiel podpisał kontrakt z Matuszem Kufką. To niespełna 21-no letni utalentowany zawodnik, który ma na swoim koncie m.in. tytuł młodzieżowego mistrza świata. Co ciekawe będzie to dla niego powrót w rodzinne strony i do macierzystego klubu. Kufka urodził się w Jastrzębiu-Zdroju, pochodzi z okolicznej Moszczenicy, a swoje pierwsze siatkarskie szlify zbierał w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla

Mateusz Kufka: Zaczynałem w akademii jak miałem 12 lat. Było to z trenerem Kubę Dejewskim, w minisiatkówce. Potem, jak skończyłem poskakałem po klubach. Pozwoliło mi to rozwinąć siebie mentalnie i fizycznie, bo później już wiedziałem na co mnie stać. Chodziłem na mecze, zawsze z akademią, jak mogłem to chodziłem i moim marzeniem było tu zagrać w przyszłości. Najbardziej chce rozwiną się techniczne pod wodzą trenera Menedeza, żeby zbierać doświadczenie od starszych, bardziej doświadczonych kadrowiczów.

Mateusz Kufka to trzeci nowy zawodnik Jastrzębskiego Węgla. Przypomnijmy, że wcześniej klub podpisał kontrakty z Łukaszem Kaczmarkiem i Marcinem Walińskim.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj