Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Finał w Turynie. „Pokaz siatkówki na najwyższym poziomie”

Facebook Twitter

Już jutro (20.05.) we włoskim Turynie wielki finał Ligi Mistrzów. To będzie święto polskiej siatkówki, po raz pierwszy w historii zagrają w nim dwie polskie drużyny, Jastrzębski Węgiel i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

jastrzębski węgiel
fot. Paweł Wengerski

Jastrzębski Węgiel – ZAKSA – to będzie emocjonujące widowisko

Dla ZAKS-y mecz będzie rewanżem za niedawny finał mistrzostw Polski, w którym jastrzębianie rozbili zespół z Kędzierzyna-Koźla wygrywając 3:0 i sięgając po tytuł.

Chcemy zdobyć jeszcze jedno trofeum w tym sezonie

– mówi środkowy Jastrzębskiego Węgla, Jurij Gladyr.

Jurij Gladyr: Dużo czekamy na to i jesteśmy podekscytowani tym wszyscy, ale, ale trzeba na spokojnie, z chłodną głową. I ten moment chyba ekscytacji, największej adrenaliny przyjdzie w tym właściwym dniu. Mamy najważniejszy mecz w swoich karierach i musimy o tym pamiętać i po prostu jesteśmy, myślę, przygotowani w głowach przede wszystkim na tą najlepszą wersję ZAKS-y. Ale przede wszystkim patrzymy na siebie i na swoją grę, żeby cały czas kontynuować to, co robimy, to co wychodziło nam najlepiej w tych play-offach i miejmy nadzieję, że zagramy jeszcze lepiej w tym finale.

Jurij Gladyr, środkowy Jastrzębskiego Węgla

W swój zespół i zwycięstwo wierzy atakujący Jastrzębskiego Węgla, Jan Hadrava.

Jan Hadrava: Myślę, że jesteśmy wszyscy nastawieni, żeby w sobotę wygrać. Gramy tak jak w NBA, do czterech zwyciestw. Mam nadzieję, że nam się to uda i mam nadzieję, że po prostu będziemy grały tak dobrze jak w ostatnich meczach. Wszystko jest możliwe. Musimy być nastawieni tak , że ZAKSA będzie pokazywała najlepszą siatkówkę i my musimy też pokazywać tę najlepszą. To jest wielki finał dla obu drużyn i mam nadzieję, że my będziemy też szczęśliwi po tym finale.

Jan Hadrava fot.jastrzebskiwegiel.pl

To będzie wielkie wydarzenie, święto siatkówki

– dodaje prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol.

Adam Gorol: Finał marzeń. Wszyscy o tym mówimy od długiego czasu. Fantastyczny czas dla polskiej siatkówki. Dla Jastrzębskiego Węgla mega wydarzenie, bo pierwszy raz w historii gramy w finale Ligi Mistrzów. Jeszcze z polskim zespołem ZAKS-ą. Cóż piękniejszego. Masa kibiców. Autokary jadą, samoloty latają. Pięknie. To jest takie normalne podejście sportowe, jak się rozgrywki rozpoczynają, każdy chciałby być w finale. Jak się jest w finale, chce się go po prostu wygrać. Uważam, że mecz finałowy nie będzie łatwy dla Jastrzębia, ani dla ZAKS-y. Uważam, że będzie to inne rozdanie niż to, co było w finale PlusLigi. Głęboko wierzę w to, że będzie pokaz siatkówki na najwyższym poziomie.

Prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol

Dodajmy, że początek sobotniego finału w Turynie o godzinie 20.30. ZAKSA broni tytułu najlepszej klubowej drużyny w Europie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj