Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel zamknął skład zespołu na nadchodzący sezon. Ostatnie wzmocnienie z Argentyny

Facebook Twitter

Jastrzębski Węgiel skompletował skład na kolejny sezon ligowy. Jako ostatni kontrakt podpisał Argentyńczyk występujący na pozycji rozgrywającego, Juan Ignacio Finoli.

Jastrzębski Węgiel skompletował skład na nowy rok

Jastrzębski Węgiel zamknął skład zespołu na nadchodzący sezon. Dzisiaj poznaliśmy nazwisko ostatniego zawodnika, który dołączył do mistrza Polski, to Argentyńczyk występujący na pozycji rozgrywającego, Juan Ignacio Finoli. Pochodzący z Buenos Aires siatkarz ma za sobą doświadczenie gry w sześciu różnych ligach. Poza rodzimymi rozgrywkami występował w Belgii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, a ostatnio w Rumunii. W przeszłości był młodzieżowym reprezentantem swojego kraju. Jak sam podkreśla zdecydował się przyjść do Jastrzębskiego Węgla bo to renomowany klub, ogromne znaczenie miał też fakt, że trenerem jest jego rodak, szkoleniowiec reprezentacji Argentyny, Marcelo Mendez. Juan Ignacio Finoli ma być w zespole zmiennikiem Bena Toniuttiego. To ostatni gracz, który dołączył do drużyny, kadra mistrza Polski na nadchodzący sezon została tym samym zamknięta.

Juan Ignacio Finoli

Pozycja: Rozgrywający
Data urodzenia: 05.11.1991r., Buenos Aires
Wzrost: 189 cm
Waga: 84 kg
Zasięg w ataku: 325 cm
Zasięg w bloku: 310 cm

Przebieg kariery: La Unión de Formosa, Buoenos Aires Unidos, Personal Bolivar, UNTreF Volley (ARG), Noliko Maaseik (BEL), TV Bühl (GER), Messaggerie Bacco Catania (ITA), Gigantes del Sur (ARG), Agnelli Tipiesse Bergamo, Emma Villas Aubay Siena (ITA), Guaguas Las Palmas (ESP), SCM Craiova (ROM).

https://www.youtube.com/watch?v=IhxR2KiiEDU&t=1s

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024