Jastrzębski Węgiel zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski!

Wczoraj (23.04.) jastrzębianie pokonali w Rzeszowie tamtejszą Asseco Resovię Rzeszów 3:2. Przypomnijmy: by sięgnąć po medale musieli wygrać dwa sety w spotkaniu. To zaczęło się dla nich źle, bo górą w nich byli gospodarze. Wygrali je do 24 i 17.

W dwóch kolejnych osłonach meczu do głosu doszli jednak jastrzębianie, najpierw wygrali do 21, a później po zaciętej walce 28:26. Zwycięstwo w tym secie dało drużynie Jastrzębskiego Węgla trzecie miejsce w tym sezonie. Wygrana w ostatniej partii dała im ostatecznie zwycięstwo i upragniony medal. To siódmy brąz Mistrzostw Polski w historii klubu.

Dziś (24.04.) o 18.00 w jastrzębskiej hali spotkanie na zakończenie sezonu z kibicami Jastrzębskiego Węgla.

MVP: Salvador Hidalgo Oliva.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 2:3 (26:24, 25:17, 21:25, 26:28, 9:15)

Asseco Resovia Rzeszów: Nowakowski, Jaeschke, Tichacek, Ivović, Rossard, Możdżonek, Karakuła (libero) oraz Lemański

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kampa, Kosok, Boruch, Oliva, Schwarz, Popiwczak (libero) oraz Sobala, Strzeżek, Gil, De Rocco, Bachmatiuk, Ernastowicz, Gdowski (libero)