Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel zmierzy się z Treflem Gdańsk

Facebook Twitter

Czy już dzisiaj (12.04.) awansują do półfinału Mistrzostw Polski? Jastrzębski Węgiel po raz trzeci zmierzy się z Treflem Gdańsk. Dwa pierwsze mecze we własnej hali jastrzębianie wygrali gładko po 3:0. Dzisiaj (12.04.) trzecie spotkanie ćwierćfinałowej rywalizacji, tym razem na wyjeździe. Zwycięstwo da jastrzębianom awans, bo przypomnijmy, walka o awans toczy się do trzech wygranych spotkań.

Na pewno łatwo nie będzie, to będzie inny mecz niż te w naszej hali- mówi przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Tomasz Fornal:

Tomasz fornal: Ostatnie dni są intensywne, dużo meczów gramy, czuć to na pewno po organizmie, czuć to w drużynie, że jest zmęczenie. Zrobimy wszystko, żeby wygrać, żeby już wracać do Jastrzębia i mieć tych dni tego czasu na przygotowanie do półfinału ewentualnego trochę więcej. Na pewno będzie dużo kibiców, będą kibicować swojej drużynie. Na pewno drużyna z Gdańska będzie dobrze zagrywać u siebie na hali. To jest ich mocny element. Możemy się przygotować na cięższe spotkania niż były te dwa mecze u nas. Na pewno drużyna z Gdańska tutaj lepiej gra, mało meczów w sezonie przegrywali u siebie na hali, więc wejdą naładowani. Na pewno będą chcieli losy tego ćwierćfinału odwrócić.

Francuski przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Trevor Clevnot także obawia się trudnego spotkania:

Trevor Clevnot: Uważam, że to będzie ciężki mecz, ponieważ zespół z Gdańska gra u siebie lepiej, wywiera presję na rywalu z pola serwisowego, więc musimy być skoncentrowani w przyjęciu przez całe spotkanie, które może być długie. Zapowiada się trudna przeprawa. Nie zmienia to faktu, że chcemy zamknąć ćwierćfinałową serię. Najważniejsze, by tego dokonać tutaj. Jeśli tak się stanie, będziemy mieli dziesięć dni na przygotowanie do półfinału. Najpierw skupmy się na domknięciu tej rywalizacji, a to łatwe nie będzie.

Początek dzisiejszego spotkania w gdańskiej Ergo Arenie o godzinie 20.30. Jeżeli jastrzębianie nie wygrają, czwarty mecz także w Gdańsku jutro (13.04.). Gdyby Trefl wyrównał stan rywalizacji na 2:2, decydujące piąte spotkanie zaplanowano na środę 19 kwietnia w Jastrzębiu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj