Jastrzębski Węgiel zwycięża po raz ósmy!

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Wczoraj (15.11.) we własnej hali pokonali Cuprum Lubin 3:0. Pierwsze dwa sety wygrali do 17 i 15 punktów. Trzeci rozstrzygnęli na swoją korzyść dopiero po zaciętej końcówce wygrywając 28:26.

Nie zakładaliśmy innego scenariusza, jak wygrana za trzy punkty

– mówił po meczu przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Rafał Szymura, który co ciekawe zagrał przeciwko swojemu bratu, libero zespołu z Lubina jest Kamil Szymura:

Ta gra nam trochę dzisiaj ciężko szła. Nie ważne w jakim stylu wygraliśmy, ważne, że te 3 punkty dopisujemy do tabeli. Po pierwszym secie jakbyśmy odetchnęli troszkę, ale najważniejsze, że udało się wygrać, że bez kontuzji, wszyscy zdrowi jak na razie, bez zakażeń. Więc możemy spokojnie sobie odpocząć. (…) Fajne uczucie, że możemy razem z bratem w Plus Lidze grać, to cieszy, jesteśmy rodziną sportową, więc zawsze dodatkowy smaczek w domu jest.

Wygraliśmy, choć czujemy trudy wyjazdu na mecz eliminacji Ligi Mistrzów do Rumunii

– dodaje Libero Jastrzębskiego Węgla, Jakub Popiwczak:

Dla ciała nie było tragedii, bo nie trenowaliśmy nie wiadomo jak dużo, ani nie spędzaliśmy wiele czasu w samolocie, sam mecz też bardzo krótki. Ciało nie, ale dla głowy to jest trudne, bo 6 dni poza domem, cały czas w podróży, to potrafi być męczące. Ten brak koncentracji było dziś widać. Gra nie wyglądała najlepiej, mogliśmy szybciej kończyć sety. (…) Musimy grać zdecydowanie lepiej.

Przed meczem pamiątkową tablicę i podziękowania za 10 sezonów spędzonych w Jastrzębskim Węglu odebrał Paweł Rusek, obecnie drugi szkoleniowiec zespołu z Lubina. Były libero jastrzębian cieszył się z powrotu do Jastrzębia:

Bardzo fajnie. Jest sentyment, spędziłem tu kawał czasu. Świetnie, tylko chciałbym wygrać. Wiem, że nie byliśmy faworytem, ale myślałem, że bardziej dzisiaj powalczymy i jakiegoś psikusa sprawimy drużynie z Jastrzębia. Szczególnie, że też mają swoje problemy, podróże, szkoda, że tego nie wykorzystaliśmy.

Wygrana z Curpum Lubin była 8 na 9 rozegranych spotkań, zwycięstwem Jastrzębskiego Węgla w tym sezonie. „Pomarańczowi” są wiceliderem w tabeli PlusLigi. W najbliższy piątek (20.11.) zagrają ponownie u siebie z drużyną z Zawiercia.

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 3:0 (25:17, 25:15, 28:26)

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Tervaportti, Gladyr, Szalacha, Louati, R. Szymura, Popiwczak (libero) oraz Bucki, Gierżot

Cuprum Lubin: Lorenc, Tavares, Smoliński, Gunia, Penchev, Oliveira, Makoś (libero) oraz K. Szymura (libero) Maruszczyk, Jimenez, Jakubiszak

MVP: Jurij Gladyr