Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jastrzębskie Lato Muzyczne, odsłona kolejna

Facebook Twitter

Jastrzębskie Lato Muzyczne to cotygodniowe koncerty plenerowe. W niedzielę (22.07) o 16.30 kolejny koncert w Parku Zdrojowym. Tym razem na scenie „Dimitris Zorbas” oraz „Karpowicz Family”.

DIMITRIS ZORBAS – jedyny zespół w Polsce, którego członkowie są rodowitymi grekami. Leader zespołu Dimitris Devetzis stawiał swoje pierwsze kroki muzyczne na estradach w latach osiemdziesiątych, będąc członkiem najpopularniejszego w Polsce zespołu wykonującego muzykę grecką: PROMETEUSZ. Następnie koncertował także z takimi grupami muzycznymi jak: Kwiaty Akropolu i Zorba. W latach dziewięćdziesiątych już jako uznany wokalista koncertował w Grecji gdzie też nagrał płyty min. z wirtuozem buzuki Josifem Perastikosem. Od roku 1999 artysta ponownie występuje w Polsce ze swoim zespołem.

Grupa Karpowicz Family na scenie muzycznej pojawiła się jesienią 2000 roku. Jej założycielem i twórcą jest lider zespołu, a zarazem wokalista Zbyszek Karpowicz. Muzyka i taniec tej barwnej grupy charakteryzują się temperamentem i melodyjnością, a teksty nie stanowią skomplikowanych do przemyśleń wersów. Program pełen jest kolorów i radości. Swymi koncertami niosą uśmiech i zadowolenie swym miłośnikom. Setki koncertów w kraju i za granicą mają wpływ na ich popularność.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2020