Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jaworski: Zostałem oszukany. Szczurek: Nie komentuję sprawy

Facebook Twitter

Nie milkną echa wtorkowych zmian w Zarządzie Powiatu Cieszyńskiego. Przypomnijmy, radni podczas sesji, przegłosowali w tajnym głosowaniu wniosek starosty Mieczysława Szczurka.

Chodziło o odwołanie z funkcji członka zarządu Christiana Jaworskiego. On sam przesłał do naszej redakcji oświadczenie. Czytamy w nim, że odwołanie nastąpiło:

W sposób nagły oraz w skandalicznym stylu. Na sesji nie chciano mi nawet udzielić głosu, a tym samym dać możliwość odniesienia się do stawianych zarzutów. Plan był do końca utrzymywany w ścisłej tajemnicy, a przytaczane powody były tylko pretekstem do pozbawienia mnie stanowiska.

Jest to bardzo przykre, że takich rzeczy uczy się, czy tak się traktuje młodych ludzi, którzy są zaangażowani, czy chcą coś zmieniać. Ja starałem się wypełniać swoje zadania jak najlepiej. Być może chodzi o to, że od czasu do czasu zabierałem głos w mediach, starałem się uczestniczyć w sesjach rad gmin w moim okręgu wyborczym. Starałem się jak najwięcej działać, być aktywnym.

Jaworski pisze także, że umowa koalicyjna nigdy nie była realizowana, a on czuje się oszukany przez starostę Mieczysława Szczurka.

Nie chcę komentować tej sytuacji, złożyłem taki wniosek, radni go zaakceptowali, Pan Jaworski już nie pracuje

– mówi Radiu 90 Mieczysław Szczurek, starosta powiatu cieszyńskiego.

Członek zarządu już w tej chili nie jest pracownikiem starostwa. Wszystko, co powiedziałbym na jego temat, byłoby dosyć nieeleganckie z mojej strony. Myślę, że wystarczająco dużo powiedziałem na jego temat na sesji. Jest to taki sam pracownik jak każdy inny, jedyna różnica polega na tym, że akceptację musiała wyrazić rada. Rada większością głosów uznała moje argumenty i takiego odwołania dokonała. Umowa o pracę w tym przypadku rozwiązuje się z chwilą podjęcia uchwały przez radę.

Za odwołaniem Jaworskiego głosowało 28 radnych, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Pełna treść oświadczenia Christiana Jaworskiego

Szanowni Państwo, Przedstawiciele mediów,
w załączeniu wysyłam swoje oficjalne oświadczenie prasowe odnośnie sytuacji, która wydarzyła się podczas trwania sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego w dniu 29.10.2019 r.
Pragnę poinformować Państwa, że zostałem odwołany z funkcji Członka Zarządu Powiatu Cieszyńskiego i to w sposób sposób nagły oraz w skandalicznym stylu. Na sesji nie chciano mi nawet udzielić głosu, a tym samym dać możliwość odniesienia się do stawianych zarzutów. Plan był do końca utrzymywany w ścisłej tajemnicy, a przytaczane powody były tylko pretekstem do pozbawienia mnie stanowiska.
W Zarządzie Powiatu zasiadałem z ramienia komitetu wyborczego KWW Młodzi Dla Powiatu Cieszyńskiego (ugrupowania które zdobyło ponad 11% głosów oddanych w wyborach do rady Powiatu Cieszyńskiego i jeden kluczowy dla zawarcia koalicji mandat). W minionym roku wspólnie z Januszem Hudźcem, pełnomocnikiem wyborczym naszego komitetu oraz radnym powiatowym podpisaliśmy w imieniu naszego ugrupowania umowę koalicyjną z Porozumieniem Dla Samorządów oraz Ruchem Dla Ziemi Cieszyńskiej Mieczysława Szczurka. Niestety po upływie 11 miesięcy zostaliśmy przez Pana Starostę oszukani. Sama umowa nie była zresztą dotrzymywana od początku zawarcia tejże koalicji. Pan Starosta Mieczysław Szczurek i jego stronnicy łamali jej postanowienia i nie realizowali zawartych w niej postulatów.
Jako dowód wysyłam skan umowy koalicyjnej.
W ogóle nie zrealizowano §6., który dotyczył przygotowania programu działania koalicji na okres całej kadencji.
Programu takiego nigdy nie przygotowano, i to pomimo moich wielokrotnych próśb i apeli. Natomiast cała ta zagrywka miała charakter polityczny i miała zapobiec wzrostowi popularności mojej osoby.

Pozdrawiam,
Christian Jaworski
Członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego 2018-2019

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj