Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jechał „wężykiem” przez Zofiówkę. Teraz grozi mu więzienie

Facebook Twitter

Jechał "wężykiem" przez Zofiówkę. Kierowca zatrzymany przez policjantów w Jastrzębiu-Zdroju nie miał także aktualnych badań technicznych pojazdu. Wczoraj (26.05.) późnym popołudniem, podczas patrolu osiedla Zofiówka, policjanci zauważyli samochód poruszający się od krawędzi do krawędzi jezdni. Przypuszczając, że kierowca może być nietrzeźwy zatrzymali go do kontroli.

nietrzeźwy; Kolejny pijany kierowca zatrzymany dzięki świadkom

Za kierownicą renault siedział 29-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w bazach policyjnych okazało się, że mężczyzna porusza się pojazdem bez aktualnych badań technicznych. Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet 2 lat więzienia.

Za popełnienie przestępstwa prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 Kodeksu Karnego, ustawa przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności lub karę pozbawienia wolności do lat 2, a ponadto wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 zł, kara za popełnienie wskazanego przestępstwa jest więc niewątpliwie dla jego sprawcy dotkliwa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj