Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jeden z wariantów budowy linii kolejowej do CPK zakłada wyburzenie 40 domów w rybnickim Kłokocinie

Facebook Twitter

Jeden z wariantów budowy linii kolejowej do Centralnego Portu Komunikacyjnego zakłada wyburzenie 40 domów w rybnickiej dzielnicy Kłokocin. Radni podobnie jak i Rada Dzielnicy są tym zaniepokojeni i zapowiadają nadzwyczajne posiedzenie Komisji Transportu i Mobilności Miejskiej w tej sprawie.

fot. pixabay.com

Ma się ona odbyć 10 stycznia. Z rybnickim radnym Łukaszem Kłoskiem rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Łukasz Kłosek: Jeden z wariantów zakłada tak naprawdę podzielenie dzielnicy na dwie części, patrząc na mapę i ślad, po którym będzie biegła kolej, do wyburzenia będzie około 40 domostw.

Radio 90: Problem jeden to to, że niektórzy będą się musieli pożegnać z ojcowizną, ale druga sprawa to życie z takim sąsiadem.

Łukasz Kłosek: Dokładnie tak, największym problemem jest to, że część mieszkańców będzie nadal mieszkało w pobliżu trasy kolejowej i to będzie dla nich dodatkowa uciążliwość dzielnicy Kłokocin.

Póki co spółka Egis Polska na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego ma przygotować Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe dla odcinka szybkiej linii kolejowej z Katowic do Ostrawy. Jeden z wariantów zakłada jej przebieg wzdłuż autostrady A1. Za tym rozwiązaniem opowiada się również prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Na 3 lutego z kolei zaplanowano spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Kłokocin.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023