Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jedna osoba nie żyje, ranni powracają do zdrowia. Powracamy do wydarzeń w Cieszynie

Facebook Twitter

Trwają czynności prokuratorskie, badane jest, w jaki sposób doszło do wybuchu pożaru w ośrodku pomocy seniorom. Przypomnijmy, dzisiaj (05.9.) nad ranem w domu pomocy społecznej w Cieszynie strażacy walczyli z ogniem. Niestety zginęła jedna osoba.

fot. FB/OSP Cieszyn Pastwiska

Cztery osoby w wyniku pożaru zostały ranne, przewieziono je do szpitala. To dwóch mieszkańców i dwoje pracowników. Jak informuje Jolanta Kłusek dyrektor DPS Konwent Bonifratrów, dwie z poszkodowanych osób zostały już ze szpitala wypisane.

Jolanta Kłusek: Jeżeli chodzi o pozostałych mieszkańców, wszyscy są zabezpieczeni, udzielane jest im wsparcie psychologiczne. Obecnie koncentrujemy się na zapewnieniu odpowiednich warunków bytowych mieszkańcom z tej części budynku, która ucierpiała w wyniku pożaru. Jesteśmy w tej chwili na takim etapie, że wyłączona jest cała powierzchnia użytkowa jednego oddziałów, ze względu na to, że trwają czynności sprawdzające w zakresie wytrzymałości stropu, wytrzymałości budynku. Chcemy maksymalnie ograniczyć ewentualne ryzyko zagrożeniami mogące być konsekwencją tego zdarzenia.

Dyrektor za naszym pośrednictwem apeluje do rodzin osób, które przebywają w ośrodku.

Wszyscy są pod dobrą opieką

– mówi Kłusek.

Jolanta Kłusek: Bardzo bym chciała prosić wszystkich bliskich naszych mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość, ponieważ dzwonią do nas, szukają informacji, szukają potwierdzenia, że z ich bliskimi jest wszystko w porządku. My te telefony odbieramy i odpowiadamy na nie, natomiast mogą być momenty, że linie będą przeciążone lub pracownicy będą akurat przy innych działaniach. Bardzo dziękuję za zainteresowanie państwa i możliwość przekazania informacji wszystkim bliskim, że pozostali mieszkańcy są w dobrej kondycji, są zabezpieczeni i proszę się o nich nie martwić.

Z użytkowania jest wyłączone jedno skrzydło budynku, organizowane są miejsca noclegowe dla 49 podopiecznych, którzy do tej pory w tej części obiektu mieszkało.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2024