Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jedna osoba w szpitalu po przejściu wichury nad regionem

Facebook Twitter

Najwięcej pracy mieli strażacy w powiecie cieszyńskim, od rana otrzymali już prawie 100 wezwań, głównie do powalonych drzew. W Rybniku i okolicach, strażacy do zdarzeń musieli wyjeżdżać 52 razy. W trzech miejscach w pobliżu centrum przewróciły się drzewa uszkadzając samochody. W kilku przypadkach uszkodzone zostały dachy na budynkach. m.in. w DPS-ie w Lyskach.

22 razy do zdarzeń po wichurze wyjeżdżali strażacy w pow. wodzisławskim. Większość interwenci związana była z powalonymi drzewami. W Syryni uszkodzony został dach na budynku jednorodzinnym przy Ogrodowej, zerwane zostało także poszycie na budynku gospodarczym przy Bukowskiej.

Pełne ręce roboty mają także strażacy w Raciborzu, na terenie całego powiatu interweniowali już 49 razy. Przez silny wiatr uszkodzone zostały linie energetyczne, dwa samochody, w Gamowie z jednego z domów wiatr zerwał dach, w Kornowacu konstrukcja dachowa jednego z domów została poważnie naruszona.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło też w Krzyżanowicach, na rowerzystkę prawdopodobnie spadł konar, kobieta trafiła do szpitala, jest pod opieką lekarzy.

Kilkanaście razy do usuwania skutków wichury byli wzywani także strażacy z Jastrzębia i Żor. W tym ostatnim mieście z powodu anomalii pogodowych uruchomiły się również czujki tlenku węgla.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2022