Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jedzie rowerem dookoła Polski. Zatrzymał się w naszym regionie

Facebook Twitter

W Wiśle zatrzymał się Paweł Małaszko, który 1 stycznia wyruszył z nadmorskiego Niechorza w rowerową wyprawę dookoła Polski. Nasz region przywitał go siarczystym mrozem, na rynku w Wiśle termometr wskazywał -15 stopni.

1 stycznia w samotną wyprawę rowerową dookoła Polski z Niechorza wyruszył Paweł Małaszko. Ponad 1200 km już za nim, a łącznie do pokonania ma ponad 3500 km. Właśnie dotarł do Wisły, a dziś (18.01.) udało się go spotkać na rynku miasta.

Rowerzysta zdradził, że nie pierwszy raz jest w Wiśle, zaś wizja podjazdu na Przełęcz Salmopolską towarzyszyła mu od dnia startu. Wyprawa ma cel charytatywny, Paweł Małaszko kwestuje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uruchomił eSkarbonkę WOŚP, na którą można wpłacać pieniądze. Chce w ten sposób pomóc najmłodszym, którzy tej pomocy szczególnie potrzebują.

Rowerzysta w Wiśle nocował u Karoliny i Mateusza, w poniedziałek mimo siarczystego mrozu, w planach ma dojazd do Żywca. Zakończenie wyprawy nastąpi ponownie w Niechorzu, pod koniec lutego.

Paweł Małaszko w rozmowie z sekretarzem Wisły Sylwestrem Foltynem

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj