Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jedziesz do Czech? Pamiętaj o maseczce

Facebook Twitter

Ministerstwo zdrowia Czech poinformowało we wtorek (20.10.), że dzień wcześniej odnotowano 8076 infekcji koronawirusem. Liczba aktywnych zakażeń przekracza obecnie 105 tys. Bilans ofiar śmiertelnych epidemii Covid-19 w Czechach wzrósł o 46 i wynosi obecnie 1513.

Fot. webentwicklerin / pixabay.com

Według najnowszych danych w szpitalach przebywa 3721 osób z koronawirusem. 589 z nich jest w stanie ciężkim i wymaga leczenia na oddziałach intensywnej terapii, ich liczba jest trzykrotnie większa niż na początku miesiąca.

Eksperci twierdzą, że do szpitali trafia od trzech do czterech procent osób z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa. U 20 proc. z hospitalizowanych przebieg choroby jest dość ciężki.

Szpitale w całym kraju ograniczają standardową opiekę medyczną i zwiększają liczbę łóżek dla pacjentów z Covid-19. Placówki medyczne uzupełniają też personel medyczny. Na terenach wystawowych w Pradze wojsko buduje szpital polowy dla 500 pacjentów. Według ministra zdrowia Romana Prymuli obiekt ma stanowić rezerwę dla systemu opieki medycznej.

W związku z niekorzystnym rozwojem epidemii od środy (21.10.) do odwołania obowiązywać będzie w Czechach noszenie maseczek lub innej zasłony ust i nosa w otwartych przestrzeniach. Wymóg nie będzie dotyczyć członków jednej rodziny i osób uprawiających sport. Maseczki będzie trzeba zakładać także w samochodach, jeżeli kierowca nie jedzie sam i towarzyszą mu osoby spoza rodziny.

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2021