Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jedziesz do pracy za granicę? Nie zapomnij dokumentów!

Facebook Twitter

Od niedzieli (15.03) obowiązują ograniczenia na przejściach granicznych. Osoby przekraczające granicę w celach zawodowych czy służbowych potrzebują mieć ze sobą potwierdzające ten fakt dokumenty.

Każda osoba przekraczająca granicę w celach zawodowych lub służbowych zobowiązana jest mieć ze sobą paszport bądź dowód osobisty. Osoby zatrudnione w czeskich firmach powinny mieć ponadto ze sobą umowę o pracę lub zaświadczenie o zatrudnieniu wystawione przez pracodawcę. Prywatni przedsiębiorcy, prowadzący w Republice Czeskiej działalność gospodarczą, powinni mieć przy sobie zaświadczenie potwierdzające prowadzenie tej działalności.

W każdym innym przypadku przekroczenie granicy i powrót do Polski skutkuje obowiązkiem odbycia 14-dniowej domowej kwarantanny.

Zmiany funkcjonowania na granicy reguluje rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego.

W związku z zamknięciem granic w Republice Czeskiej, osoby podróżujące służbowo do Polski, także zobowiązane są do posiadania przy sobie poza paszportem lub dowodem osobistym zaświadczenia z pracy/umowy o pracę/potwierdzenie prowadzenia działalności gospodarczej.

O tę kwestię pytała nas Magdalena przysyłając formularz kontaktu DAJ ZNAĆ:

Jestem pracownikiem jednej z czeskich fabryk, zresztą jak znamienita większość naszego regionu, dziś od pracodawcy dostałam zaświadczenie o tym, że pracuje w Czechach w zakładzie pracy do 50 km od granicy. Po powrocie do domu dowiaduje się o wprowadzeniu kontroli na naszych granicach i objęciu wszystkich wracających kwarantanną. Nie bardzo wiem jak się to ma do nas pracowników stref przygranicznych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lutego 2021