Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jedziesz na narty do Szczyrku? Uważaj na nowe znaki

Facebook Twitter

Jedziesz w góry na narty? Uważaj na nowe oznakowanie w Szczyrku. W trybie awaryjnym i natychmiastowym dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich wprowadził zakaz zatrzymywania się i postoju na blisko 7 kilometrowym odcinku Drogi Wojewódzkiej 942.

fot. ZDW Katowice

Ma to związek z problemami kierowców, które pojawiły się w ubiegłym tygodniu, po obfitych opadach śniegu. Zakaz parkowania ma udrożnić przejazd samochodów w obu kierunkach.

W Szczyrku masowo stawili się turyści zachęceni doskonałymi warunkami jazdy na nartach. Niestety to co cieszy narciarzy, jest zmorą dla służb utrzymujących przejezdność dróg. Nadmiar śniegu na bocznych drogach spowodował, że kierowcy zdecydowali się zaparkować swe auta na drodze wojewódzkiej. Niestety chodniki były już częściowo zajęte przez zwały wcześniej odgarniętego śniegu i wiele samochodów pozostawionych na drodze wojewódzkiej spowodowało, że droga na jakiś czas stała się nieprzejezdna. Ciągle padający śnieg nie mógł być odgarnięty przez pługi i pługo-piaskarki, bo te utknęły w korku.

Z tego też powodu od czwartku obowiązuje od wjazdu do Szczyrku na całej długości DW942 zakaz zatrzymywania się i postoju. Podyktowany on jest potrzebą zapewnienia przejezdności drogi wojewódzkiej. Obowiązuje czasowo, do 30 kwietnia.

W najbliższy weekend ruszają zimowe ferie. Pierwsza tura obejmuje dzieci z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj