StartWiadomości

Jedziesz na narty do Szczyrku? Uważaj na nowe znaki

Ma to związek z problemami kierowców, które pojawiły się w ubiegłym tygodniu, po obfitych opadach śniegu. Zakaz parkowania ma udrożnić przejazd samochodów w obu kierunkach.

W Szczyrku masowo stawili się turyści zachęceni doskonałymi warunkami jazdy na nartach. Niestety to co cieszy narciarzy, jest zmorą dla służb utrzymujących przejezdność dróg. Nadmiar śniegu na bocznych drogach spowodował, że kierowcy zdecydowali się zaparkować swe auta na drodze wojewódzkiej. Niestety chodniki były już częściowo zajęte przez zwały wcześniej odgarniętego śniegu i wiele samochodów pozostawionych na drodze wojewódzkiej spowodowało, że droga na jakiś czas stała się nieprzejezdna. Ciągle padający śnieg nie mógł być odgarnięty przez pługi i pługo-piaskarki, bo te utknęły w korku.

Z tego też powodu od czwartku obowiązuje od wjazdu do Szczyrku na całej długości DW942 zakaz zatrzymywania się i postoju. Podyktowany on jest potrzebą zapewnienia przejezdności drogi wojewódzkiej. Obowiązuje czasowo, do 30 kwietnia.

W najbliższy weekend ruszają zimowe ferie. Pierwsza tura obejmuje dzieci z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego.

Zostaw komentarz